هتل‌های لوکس دبی

توصیه اول: دارالمسیاف در مدینه جمیرا (Dar Al Masyaf at Madinat Jumeirah)
بزرگترین نقطه‌ی قوت دار‌المسیاف ممکن است این باشد: داشتن ساحل اختصاصی و نزدیکی به وایلد وادی. چنانچه در دبی دو چیز به غیر از خرید خیلی مهم باشند، آن دو تا ساحل و وایلد وادی هستند . برای توصیف معماری دارالمسیاف،


هتل اطلس مشهد

هتل,مشهد,هتل آپارتمان

کلمه‌ای خوب از شگفت‌انگیز پیدا نمی‌کنید. معماری کاملاً شرقی است و اتاق‌های هتل دور ِ یک حیاط مرکزی قرار دارند محیط هتل حس یک کاروان‌سرای عربی در قدیم ‌های دور را به بیننده منتقل می‌کند. توصیه می‌شود اتاق‌های طبقه‌ی اول را بگیرید که بالکن‌دار می باشند . کیفیت سرویس‌ها، اشیای موجود در اتاق‌ها و لابی و همچنین نوع برخورد پرسنل در بالاترین سطح ممکن است . این‌جا به پیست اسکی نیز نزدیک است و علاوه بر آن در درون استخر رو باز، استخر اختصاصی، استخر سر پوشیده، سالن بیلیارد و … نیز دارد. کل محیط دارالمسیاف جوری طراحی شده که معلولین جهت دسترس و نگرانی ی به امکانات آن به هیچ‌گونه مشکلی بر نمی‌خورند. رستوران، سرویس اینترنت پر سرعت، سروِ غذا در اتاق خواب، پارکینگ رایگان ، سالن ورزش سوییت از دیگر امکانات هتل هستند . پرنده‌ها در محیط هتل فراوانند اصلاً هم مراعات نمی‌کنند. ممکن است اگر روی حیوانات و پرنده‌ها حساس باشید این نکته کمی جهت تان آزاردهنده باشد. همچنین رستوران هتل ممکن است در قیاس بابقیه بخش‌های آن از کیفیت لازم برخوردار نباشد، ممکن است رفتار پرسنل زمان ارایه‌ی سرویس‌های اتاق عالی باشد ولی این انتظار را از کارکنان استخر و ساحل یا مسئولین حیاط نداشته باشید.
نشانی
Al Sufouh Road | Madinat Jumeirah Resort, Dubai 75157, United Arab Emirates

پیشنهاد دوم: اقامت‌گاه صحرایی ِ المحا (Al Maha Desert Resort)
این هتل لوکس را به طرفداران طبیعت و به خصوص کویر توصیه می‌کنیم. المحا در واقع کاروان‌سرایی مجهز است که در دل کویر ساخته شده اطرافش را تا چشم کار می‌کند تپه‌های شنی نخل فرا گرفته اتفاقاً این تبدیل شده به معین ه و نقطه‌ی قوت هتل. سکوت و آرامش کویر، امکان دیدن گله‌های بزهای وحشی ِ صحرایی، اتومبیل سواری در صحرا شتر سواری از امکانات ویژه‌ی این هتل هستند . در المحا سی هفت سوییت خیلی مشهور به نام بِدویین(Bedouin) وجود دارند که هر کدام از آن‌ها معین ه‌ی را دارا هستند از لحاظ نوع شکل مبلمان و وسایل و طراحی رنگ دیوار اثاث با مفرق ند. ولی این سوییت‌ها یک سری ویژگی یکسان در خود دارند که از آن عبارت می‌توان استخر اختصاصی با دمای قابل کنترل برای هر سوییت با مساحت بیست متر مربع، مبلمان دست‌ساز ِآنتیک، تخت‌خواب‌های فوق‌العاده بزرگ، گاوصندوق و سیستم پخش صدا و عکس خیلی پیشرفته را نام برد. هر کدام از این سوییت‌ها ٧۵ متر مربع هستند . کارکنان بخش‌های اصلی هتل مثل رسپشن خانه‌داری رفتاری حرفه‌ای و محترمانه دارند اما بخش‌های جانبی مثل امور کرایه‌ی خودرو یا شتر ممکن است کمی مفرق عمل کنند. استخرهای اختصاصی واقعا ً جهت شنا کردن بزرگسالان مناسب نیستند، اما جهت بچه‌ها ایده‌آلند. اما بایستی گفت استخر عمومی موجود است. کیفیت غذاها قیمت آن‌ها نسبت به کیفیت خیلی بالای اتاق‌ها قیمت گران آن منصفانه به نظر می‌رسد همین طور رستوران هتل کلا ً در سرو کردن غذاها عجله‌ای ندارد. سرویس اینترنت بهتر است ولی در میزان اعتبار ِ نام هتل نیست. از امکانات دیگر این هتل می‌توان به سالن ورزش، محوطه‌ی تیراندازی، سرو ِ غذا در اتاق سرویس رفت برگشت اتوبوس از هتل به مرکز شهر اشاره کرد.
نشانی
Dubai Al Ain Road, Dubai, United Arab Emirates

پیشنهاد سوم: مینا الدرود در مدینه جمیرا (Mina A’ Salam at Madinat Jumeirah)

مینا السلام در بهترین جای جمیراقرار دارد، درست در کنار وایلد وادی قرار گرفته و فاصله‌ای نسبتاً اندک با مرکز شهر داشته و مجهز به زمین گلف است. معماری ویِژگزینشه آن مدرن و اما تحت اثر معماری خاورمیانه‌ای بوده به تمیزترین بخش‌های ساحل هم مشرف است. هتل چندین چند رستوارن مختلف دارد جوری که باعث سردرگم شدن مسافران در گزینش ِ رستوران می‌شود اما معین اً مشهور ‌ترین این رستوران‌ها، رستوران چینی است. چشم ‌انداز زیاد از اتاق‌ها رو به برج‌العرب و دریاست. دکور اتاق‌ها عربی است و حتی ظروف مورد استفاده، مبلمان و … عناصری از فرهنگ عرب را در خود دارند. مینا السلام از لحاظ ارایه‌ی خدمات رفتار کارکنان کوچک‌ترین ضعفی ندارد. ولی متاسفانه چک‌این ِ سریع‌ ندارد، یعنی چنانچه مسافری زودتر از موعد رزرو به هتل برسد ممکن است ساعت‌ها در لابی بگذراند، آن‌ها اتاق اضافی ندارند تا موقتاً و تا آماده شدن اتاق اصلی در اختیار مسافر بگذارند. قطعا ً از سالم بودن صدف غذاهایی که سریع فاسد می‌شوند –خصوصاً از نوع دریایی- از طریقی اطمینان حاصل بکنید و در رستورانی از این هتل غذا صرف بکنید که از بقیه شلوغ‌تر است. نقطه ضعف ِ دیگر این هتل گران، اینترنت است. نرخ ‌ی اینترنت جداگانه از مسافر گرفته می‌شود که اقدامی است عجیب. مینا السلام امکاناتی چون سالن ورزش، ساحل، خدمات برای برای تجار از قبیل اینترنت پر سرعت، رایانه و …، پارکینگ رایگان ، سرو ِ غذا در اتاق‌ها، سوییت، استخر تسهیلات ویژه معلولین را داراست.
نشانی
Al Sufouh Road, Dubai, United Arab Emirates
+

توصیه چهارم: هتل القصر در مدینه جمیرا (Al Qasr at Madinat Jumeirah)
بسیار زیاد ‌ها می‌گویند این بهترین هتل در دبی است. هتلی که به هتل زیاد دیده شده دیگر شهر به مفهومدارالمسیاف چسبیده در بهترین جای شهر در جمیرا قرار دارد. القصر به وایلد وادی و مراکز خرید مراکز تفریحی مثل زمین‌های گلف و تنیس که اما در تابستان بیشتر محل برگزاری کنسرت است نزدیک است. اسم هتل خود گویای صفاتش است. القصر ساحل اختصاصی دارد در ساحل آلاچیق‌هایی تعبیه شده و نمای بسیاری از اتاق‌ها رو به دریا برج‌العرب است. رفتار پرسنل در بالاترین میزان تصور است کیفیت خدمات فوق‌العاده قوی است. چیدمان اتاق‌های هتل رنگ بوی عربی دارند. هتل امکاناتی مثل رستوران، سالن ورزش، اینترنت پرسرعت، سرو غذا در اتاق، سوییت، استخر و تسهیلات برای معلولین را در داراست.
نشانی
Al sufouh rd | Madinat Jumeirah Resort, Dubai 75157, United Arab Emirate

توصیه پنجم: هتل آبخش مان اوئسیس بیچ تاور (Oasis Beach Tower Apartments)
همان‌طور که از اسمش بر می‌آید اوئسیس بیچ تاور- برج ساحلی ِ واحه -ِ هتلی به صورت آپارت مانی است. عمدتاً هر طبقه عدد آبخش مان یک‌خوابه، دو عدد دوخوابه، یک عدد چهار خوابه را حاوی می‌شود. هتل آپارت مان، امکانات خاصی را به مسافر می‌دهد که از بین آن‌ها ممکن است مهم‌ترین امکان، پخت پز باشد. این هتل‌آسری مان ۴۶ طبقه دارد. هر واحد آبخش مانی خیلی شیک مجهز و بزرگ است، برای مثال واحد دو خوابه‌ی آن چهار دست‌شویی، سه عدد حمام و دو عدد وان دارند. قیمت بالای این آسری مان‌ها وقتی که حساب بکنید ، جهت مثلاً دو خانواده‌ی بچه‌دار و پرجمعیت خیلی مقرون به صرفه در می‌آید. همه‌ی آبخش مان‌ها یک بالکن بزرگ دارند همچنین مجهز به دستگاه پخش دی‌وی‌دی یک ال‌سی‌دی‌ ِ بزرگ هستند . علی‌‌رغـم دسترس ی اختصاصی به ساحل و دریا وجود بی‌انتها آفتاب‌گیرها صندلی‌ها، هتل دو استخر بزرگ و یک جکوزی دارد. سرویس اینترنت بی‌سیم و سرعت بالای آن از امکانات دیگر اوئسیس بیچ‌تاور است و همیشه‌ اتوبوس‌هایی از هتل به سمت مرکز خرید امارات، وایلد وادی هتل خواهر‌خوانده‌ی اوئسیس بیچ‌تاور، به مفهومجبل علی در حال حرکت هستند ، استفاده از این اتوبوس‌ها رایگان است. جهت تهیه‌ی مواد غذایی –جهت پخت و پز – هم اسدلهره و ترس نداشته باشید چون یک سوپر مارکت مجهز داخل مجموعه کار می‌کند طبعاً در این سوپرمارکت، وسایل دیگر مورد استفاده در یک خانواده مثل شوینده‌ها و … را نیز پیدا خواهید کرد. این هتل جهت دو قشر از مسافرین عالی به نظر می‌رسد، دسته‌ی اول خانواده‌ها هستند دسته‌ی دوم افرادی که چند نفری و جهت سفر کاری و اقامت زیاد به دبی آمده‌اند. ولی چنانچه دنبال جای آرام خلوت هستید این هتل‌آقسمت مان انتخاب درستی نیست، پایتان از از ورودی اوئسیس بیچ که بیرون بگذارید شلوغی ِ شهر شما را احاطه می‌کند، اما ممکن است این نقطه‌ی قوت محسوب شود، اطراف شما پر از رستوران، کافه مراکز خرید است. زیاد از کارکنان هتل فکر می‌کنند این ً خانه‌ی مسافر است و وظیفه‌ی پاک کردن آن هم بر دوش اوست! در صورت برخورد با چنین پدیده‌ای سریع مدیریت را آگاه بکنید . قبل از گرفتن آقسمت مان از سالم بودن کلیه‌ی وسایل موجود اطمینان حاصل بکنید ، از تلویزیون گرفته تا لباس ‌شویی. اوئسیس بیچ‌تاور امکاناتی نظیر سالن ورزش، تسهیلات برای معلولین، سوییت، سرو غذا در اتاق خواب سالن کنفرانس لوازم برگزاری آن را نیز داراست.
نشانی
Al Sofouh Road | Dubai Marina, Dubai 26500, United Arab Emirates

پیشنهاد ششم: هتل جمیرا بیچ(Jumeirah Beach Hotel)
این هتل که در ساحل جمیرا و در فاصله‌ی خیلی نزدیک با برج‌العرب قرار دارد شکل موج دریا می‌ماند و یکی از پر مسافرترین هتل‌های دبی است. مجموعه‌ای عظیم از ۶١٨ اتاق. شمار رستوران‌های آن از بیست عدد فراتر می‌رود. داشتن سالن کنفرانس، مرکز خرید در داخل هتل، سالن ارایش از ویژگیها آن است. اما بارزترین ویژگی هتل بوفه‌ی صبحانه‌ی زیاد دیده شده ش است. هتل یک مرکز بازی پیشرفته و مجهز هم برای کودکان دارد. امکانات ورزشی هتل حاوی استخر، سونا، جکوزی و زمین تنیس می‌شود. به علت بزرگ بودن هتل، بین کارکنان و مسافرین آن‌چنان صمیمیتی ایجاد نمی‌شود و در واقع چنانچه در موارد قبلی رفتار کارکنان توام با ملاحظه و احترام بود این‌جا کمی قضیه مفرق است، اما نه به قدری که نگران‌کننده بشود. اینترنت پر سرعت و ساحل اختصاصی پارکینگ رایگان از دیگر امکاناتش هستند .
نشانی
۶ Jumeirah Beach Road | PO Box 11416, Dubai, United Arab Emirates

پیشنهاد هفتم: برج العرب(Burj Al Arab )

برج‌العرب یکی از نمادهای مدرنیته‌ در دبی و یکی از لوکس‌ترین و گران‌ترین هتل‌های جهان است. خیلی ی از هتل‌های دبی مشرف به آن هستند و در چشم ‌انداز بهترین اتاق‌های آن‌ها برج‌العرب دیده می‌شود. اتاق؟ مصرف از لفظ اتاق جهت فضای ی که این هتل به مسافران عرضه می‌کند بی‌انصافی بزرگی است. زیاد از به اصطلاح اتاق‌های برج‌العرب به خودی خود خانه‌ی بسیار زیاد بزرگ با بهترین وسایل چیدمان و معماری ویِژگزینشه هستند . بیشتر مهمان‌های هتل از طبقه‌ی ثروتمند و اشراف می باشند ، ممکن است برای همین است که در صورت رزرو اتاق در برج‌العرب در فرودگاه لیموزین از طرف هتل به دنبال شما خواهد آمد تا تمام چیز از همان ابتدا تجملی برگزار شود. تعداد سوییت‌های هتل ٢٠٢ عدد است که در ٢٨ طبقه پخش می باشند . شش عدد رستوران زیاد شیک مجلل در این هتل قرار دارند که معین اً رستوران دریایی مشهور ‌ترین آن‌هاست. نقطه‌ قوت این رستوران‌ها علاوه بر کیفیت زیاد بالای غذا، چشـم ‌اندازی است که از شهر دبی و همچنین اقیانوس به مشتری ارایه می‌دهند. ولی جاذبه ‌ای که ممکن است در هیچ هتل دیگری در خاورمیانه پیدا نکنید وفور ستارگان هالیوودی در این هتل است. برای رفتن به رستوران‌های برج‌العرب پوشیدن رسمی بهتر است، همچنین رستوران‌ها برای کودکان خردسال صندلی ویژه ندارند که این قطعاً یک نقطه ضعف است. در کل این هتل زیاد خانوادگی نیست و برای زوج‌های جوان مسافرت‌های کاری ایده‌آل است. از لحاظ موقعیت قرارگیری برج‌العرب در جای بهتر ی قرار دارد دسترس ی‌اش به همه نقاط با اهمیت زیاد دبی آسان است. هتل استخر با امکانات مخصوص هم دارد همین طور ساخل اختصاصی، امکانات برگزاری کنفرانس و جلسات کاری، سالن ورزش، پارکینگ رایگان تسهیلات برای معلولین از دیگر امکانات آن است.
نشانی
Jumeirah Beach Rd | P.O Box 74147, Dubai, United Arab Emirates

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *