اف ال استودیو FL Studio

فروش وی اس تی

Fruity Loops که با نام اختصارى FL Studio نیز خوانده می شود، یک است که جزء خانواده Sequencerها محسوب می شود. همان گونه که می دانید از Sequencerها به منظور تهیه موسیقى هاى ریتمیک مصرف می شود. بصورت خیلى ساده مختصرروش کار در یک Sequencer به این گونه است که شما الگوهاى مختلفى (که در واقع هر کدام یک قطعه موسیقى مى باشند) را مى سازید از کنار قرار دادن آنها موسیقى نهایى ایجاد می شود. بدین ترتیب شما استودیوى دیجیتال مجهز را در رایانه خود خواهید داشت و توسط آن مى توانید هر نوع سبک موسیقى را خلق بکنید .شما مى توانید با امکانات این نرم افزار قوی موزیک هاى خود را ساخته آنها را در فرمت هاى WAV ، MP3، MIDI، یا فرمت پروژه در FL یعنى FLP ذخیره بکنید .

شبیه سازهاى صدا
نسخه ۷ FL Studio، حاوی ۱۳ وسائل تولید کننده صدا (synthesizer) است که صداى آلات مختلف موسیقى را شبیه سازى می کنند سازهاى مجازى مختلفى را مانند گیتار اکوستیک الکترونیک، پیانو … در اختیار شما قرار می دهد. بدین ترتیب امکان تولید هر نوع صدایى بصورت مجازى وجود خواهد داشت.

ضبط صدا و ویرایش
فضاى کارى Playlist حاوی تعداد نامحدودى Track می شود و این اجازه را به شما می دهد که قطعات موسیقى را به هر ترتیبى که رفیق دارید در کنار قرار دهید. بعلاوه وسائل هاى ویرایش صدا امکاناتى نظیر کم یا زیاد کردن وقت موزیک (time-stretch)، تغییر زیر بمى صدا (pitch-shift)، ضرب موزیک هاى لحظه اى (beat-slice)، جدا کردن قطعات موسیقى (chop) و … را در اختیار شما می گذارد. در کنار تمام این موارد ، به نسخه ۷ قابلیتى با عنوان Edison اضافه شده است که ویرایشگر و ضبط کننده اى کامل فایـل هاى صوتى است .

میکس و افکت گذارى
FL Studio قویترین میکسر را در بین هم نوعان دارد. در ورژن ۷ این برنامه به مانند ورژن شش، ۶۴ Track میکسر استریو وجود دارد در هر Track می توان هشت افکت (از ۴۴ افکت موجود) قرار داد. به عنوان مثال افکت هاى Delay (ایجاد تأخیر)، Distortion (اعوجاج)، EQ (اکولایزر)، Chorus (چند صدایى)، Reverb (ایجاد طنین) و … بسیار زیاد پرکاربر د هستند .

فناوریهای پشتیبانی شده در FL Studio
FL7 از فناوری های VST/VSTi/VST2، DXi، DXi2، MP3، WAV، OGG (تنها به عنوان ورودى)، MIDI، ASIO و ASIO 2 پشتیبانى می نماید .

مهمترین امکانات اضافه شده در ورژن جدید این نرم افزار :
– پشتیبانى از track-based sequencing
– ویرایشگر Edison همراه با آنالیزهاى ویژه
– فیلتر صوتی LovePhilter
– قابلیت Parametric EQ2
– موتور اصلاح یافته کشیدن صدا (audio stretching engine)
– مولدهاى صداى چندهسته اى (Multi-core) که با پردازنده هاى چندهسته اى عملکرد بیشترى خواهند داشت
– عملکرد بهتر audio record to disk
– پشتیبانى از خصیصه Note OFF velocity در پیانو (Piano roll) و فایلهاى MIDI
– حالت Smart Disable براى پلاگین هاى مولد صدا
– یک پنل نو براى نگهدارى به روزرسانى ها و بازبینی یه هاى اضافى
– امکان باز کردن پنجره هاى پلاگین ها بصورت مستقل از اصلى برنامه
– پشتیبانى نمونه بردار DirectWave از AIFF Sample
– امکان ضبط از سورس مونو
– پشتیبانى از Apple Loops AIFF extensions
– و …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *