تحصیل در دانشگاه های پزشکی اوکراین

http://migrate.mento.ir/services/%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%AA-%D8%A8%D9%87-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86-%D8%A7%D9%82%D8%A7%D9%85%D8%AA

در کشور اوکراین مانند هر کشور دیگری دانشگاه ها به دو دسته دولتی و خصوصی تقسیم می شوند.در این کشور مدارک دانش کده های دولتی در مقاطع مختلف برای دانشکده های دولتی دیگر معتبر است .برخی از دانشکده های اوکراین از نظر وزرات بهداشت ایران مورد تایید نیستند جهت ادامه تحصیل در این کشور باید در مورد دانشگاه مورد نظرتان قطعا از مراجع معتبر تحقیق بکنید .اما چنانچه بعد از تحصیل در اوکراین به دنبال آینده کاری در ایران نیستید می بایست گفت که دانشگاه های اوکراین از اعتبار خاصی در اوپا و آمریکا برخوردار هستند .هرچند که تعدای از دانشگاه های این کشور که اکثر آنها در قلب اوکراین به مفهومشهر کیف واقع شده با استاندارد های وزارت بهداشت ایران همخوانی دارد.

گاهی از دانش کده های دولتی اوکراین که در سطح جهان شناخته شده اند عبارتند از :

۱٫دانشکده دولتی بوگامولتس که در کیف قرار دارد و در شاخه پزشکی کار می نماید .

۲٫دانشگاه کاپئی یا پلی تکنینک این کشور که در زمینه لوم مهندسی فنی کار می نماید .

۳٫دانش کده دولتی هوا محیط اوکراین که در کیف واقع شده است به نام کیگا معروف است.

۴٫دانش کده تاراساشفچنکو که در زمینه علوم آدم ی خیلی معتبر و معروف است.

۵٫دانشکده مهندسی حمل و نقل که به نام ترانسپورت شناخته می شود.

روش در این کشور با زبان روسی,انگلیسی اوکراینی انجام می شود.جهت یادگیری زبان روسی بایستی دانشجو متقاضی یک دوره ۹ماه را جهت یادگیری بگذراند. هرچند که تحصیل در این کشور به زبان انگلیسی میسر است.دولت اوکراین مانند کشور های دیگر برای رفاه حال دانشجویان امکانات خوابگاه و بیمه دانشجویی را ارائه میدهد.در ادامه به معرفی برخی دانش کده های پزشکی اوکراین می پردازیم.

دانشکده دارو سازی خارکف
دانش کده دارو سازی خارکف اوکراین در سال ۱۹۲۱ تاسیس شد در هاله حاضر رتبه ۷۸۲۹ جهان ی را به اختصاص داده.دانشکده دارو سازی خارکف اوکراین یکی از دانش کده های تخصصی داروسازی شیمی بهداشت و پزشکی در اوکراین است .تکنولوژی مواد آرایشی و عطرها، داروسازی، داروسازی سنتی، تکنولوژی دستگاهای داروسازی،بیوتکنولوژی، علوم آزمایش گاهی

تکنولوژی مواد آرایشی و عطرها دانشگاه دارو سازی خارکف اوکراین

یکی از رشته های تخصصی دانش کده دارو سازی خارکف اوکراین تکنولوژی مواد آرایشی است ، ارزش مواد آرایشی و بهداشتی در اروپا سبب شده است که این رشته از حالت کلاسیک خارج شده و علاوه بر صنعتی و پول ساز شدن این رشته، با پوشش تکنولوژی آرایشی به سلامت افراد جامعه در ضمینه های پوست و مو کمک کند. کشور اوکراین هم بعد از ورود علم شیمی دارویی در ضمینه بهداشت به صورت تخصصی به این موضوع پرداخته است.رشته جذاب توجه دیکر در دانشکده دارو سازی خارکف اوکراین در مورد عطر ها ادکلن ها است که به صورت تخصصی در دانشگاه دارو سازی خارکف اوکراین به آن پرداخته شده است.

رشته بیوتکنولوژی و علوم آزمایش بعضی دانشکده دارو سازی خارکف اوکراین

رشته بیو تکنولوژی جزو ۱۰ رشته برتر و پر درآمد جهان است ،این رشته کلا رشته جوانی است ، مباحث بیوفیزیک، بیوشیمی، ژنتیک، مهندسی ژنتیک، زیست شناسی، میکروب شناسی … جزو زیر شاخه های بیوتکنولوژی است . در کشور های اروپایی و آمریکا بیوتکنولوژی اهمیت برای دارد، مقاوم شدن ویروس ها، باکتری و … در مقابل آنتی بیوتیک ها، فعال شدن ویروس های باکترهای چند میلیون ساله که به علت گرمای زمین از حالت غیر فعال خود خارج شده اند، بیماری های ناشناخته مشهور به بیماری های عصر تکنولوژی یکی از دلایل آن امواج حوزه های الکتریسته مباشد، سندرم های ، جهش های ژنی در حوزه تکامل آدم باعث شده که رشته های پزشکی، دندانپزشکی داروسازی جزو علوم کلاسیک در مقابل بیوتکنولوژی محسوب شوند افرادی که رشته بیوتکنولوژی را می خوانند و از این رشته فارغ التحصیل میشوند پزشک مدرن نامیده میشوند، چون رشته هایی مثل پزشکی دندانپزشکی فقط با مشاهدات و آزمایش ات ابتدایی می توانند ایرادات روتین رو تشخیص دهند جهت تشخیص اصولی تر دست به دامن علوم ازمایشگاهی بیوتکنولوژی می شوند. اما در هر صورت می بایست پذیرفت که مادر همه این رشته های نتیجه پیشرفت علم پزشکی بوده است.

دانشگاه دارو سازی خارکف اوکراین یکی از دانش کده های پیشرفته و معتبر در رشته بیوتکنولوژی محسوب می شود .

رشته داروسازی دانشگاه دارو سازی خارکف اوکراین

رشته داروسازی به دو زبان روسی انگلیسی ارائه می شود شرط ورود آن گذراندن دوره پری مدیکال است شهریه رشته داروسازی به زبان انگلیسی ۴۲۰۰ دلار در سال و به زبان روسی ۳۱۰۰ دلار است .

دانشکده پزشکی لوگانسک اوکراین
دانشکده پزشکی لوگانسک اوکراین در سال ۱۹۵۶ افتتاح شد و در حال حاضر در اهمیت ۸۸۳۸ جهان ی قرار دارد.رشته های پزشکی، دندانپزشکی، دارو سازی، پرستاری، مامایی و طب اطفال در این دانشکده ارایه میشوند.

رشته های دانشکده پزشکی لوگانسک اوکراین

پری مدیکال یا پیش دانشبرخی پزشکی دانش کده پزشکی لوگانسک اوکراین ۹ ماه
رشته پزشکی به زبان روسی انگلیسی دانشگاه پزشکی لوگانسک اوکراین ۶ سال
رشته دندانپزشکی به زبان روسی و انگلیسی دانشکده پزشکی لوگانسک اوکراین ۵ ساله
رشته داروسازی به زبان روسی و انگلیسی دانشکده پزشکی لوگانسک اوکراین ۵ ساله
رشته پرستاری به زبان انگلیسی و روسی دانشکده پزشکی لوگانسک اوکراین ۴ ساله
تخصص های پزشکی دانشگاه پزشکی لوگانسک اوکراین بین ۴ الی ۶ سال

شرایط ورود دانشکده پزشکی لوگانسک اوکراین

دانشجویان متقاضی تحصیل در اوکراین دانشکده پزشکی لوگانسک اوکراین جهت رشته های پزشکی دانشگاه پزشکی لوگانسک اوکراین، دندانپزشکی دانشکده پزشکی لوگانسک اوکراین، داروسازی و پرستاری دانشکده پزشکی لوگانسک اوکراین قبل از ورود به دانشگاه پزشکی لوگانسک اوکراین باید دوره پیش دانشبعضی پزشکی یا پری مدیکال را با موفق یت بگذرانند، بعد از اتمام دوره پری مدیکال یا پیش دانشگاهی پزشکی دانشجویان متقاضی تحصیل در اوکراین دانشگاه پزشکی لوگانسک اوکراین می توانند بدون امتحان ورودی به دانشگاه ورود کنند.

هزینه های تحصیل در دانش کده پزشکی لوگانسک اوکراین

تحصیل در اوکراین رشته پزشکی دانشکده پزشکی لوگانسک اوکراین به زبان روسی ترمی ۱۶۰۰ دلار

تحصیل در اوکراین رشته پزشکی دانشکده پزشکی لوگانسک اوکراین به زبان انگلیسی ترمی ۲۱۰۰ دلار

تحصیل در اوکراین رشته دندانپزشکی دانشگاه پزشکی لوگانسک اوکراین به زبان روسی ترمی ۱۹۸۰ دلار

تحصیل در اوکراین رشته دندانپزشکی دانش کده پزشکی لوگانسک اوکراین به زبان انگلیسی ترمی ۲۲۵۰ دلار

تحصیل در اوکراین رشته پرستاری دانشکده پزشکی لوگانسک اوکراین به زبان روسی ترمی ۱۵۰۰ دلار

هزینه خوایگاه های دانش کده پزشکی لوگانسک اوکراین بسته به کیفیت ساختمان خدمات ماهی بین ۵۰ دلار الی ۱۰۰ دلار

نرخ بیمه خدمات اصلاح ی اجباری دانشجویی سالیانه ۱۲۰ دلار

متریال : رشته دندانپزشکی به خاطر داشتن متریال بعد از دوره پری مدیکال سالی ۱۰۰ دلار به شهریه دانشجو متقاضی تحصیل در اوکراین دانشکده پزشکی لوگانسک اوکراین اضافه میگردد.

تحصیل در دانشکده پزشکی دانتسک
دانشکده پزشکی دانتسک اوکراین در سال ۱۹۳۰ تاسیس شد و در حال حاضر رتبه ۶۰۰ جهان ی را دارد یکی از معتیر ترین دانشکده های پزشکی اوکراین و اروپا است ، استادان این دانشگاه بسیار زیاد سخت گیر است از کوچکترین خطایی در طول تحصیل از دانشجوی متقاضی تحصیل در اوکراین دانشگاه پزشکی دانتسک اوکراین چشم پوشی نمی کنند.به علت اعتبار بالای دانشکده پزشکی دانتسک اوکراین در اروپا، هر ساله شماری بسیار زیاد ی از متقاضیان تحصیل در اوکراین دانشگاه پزشکی دانتسک اوکراین به شهر دانسک دانشکده پزشکی دانتسک اوکراین میزوند.

رشته های دانش کده پزشکی دانتسک اوکراین

رشته های پزشکی عمومیدانش کده پزشکی دانتسک اوکراین
طب اطفال دانشگاه پزشکی دانتسک اوکراین
دندانپزشکیدانشکده پزشکی دانتسک اوکراین
دارو سازی دانشگاه پزشکی دانتسک اوکراین
پرستاری دانشگاه پزشکی دانتسک اوکراین

شرایط ورود به دانشکده پزشکی دانتسک اوکراین

متقاضیان تحصیل در اوکراین دانشگاه پزشکی دانتسک اوکراین، قبل از ورود به دانش کده پزشکی دانتسک اوکراین در رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی باید دوره پریمدیکال دانشکده پزشکی دانتسک اوکراین یا دوره پیش دانشگاهی پزشکی دانشگاه پزشکی دانتسک اوکراین را به اتمام برسانند، بعد از اتمام این دوره دانشجوی متقاضی تحصیل در اوکراین دانش کده پزشکی دانتسک اوکراین می تواند بدون امتحان ورودی به دانشکده پزشکی دانتسک اوکراین در رشته های پزشکی دانشگاه پزشکی دانتسک اوکراین، دندانپزشکی دانش کده پزشکی دانتسک اوکراین و داروسازی دانشکده پزشکی دانتسک اوکراین ورود نماید .

در صورتی که دانشجوی متقاضی تحصیل در اوکراین دانشگاه پزشکی دانتسک اوکراین در امتحان پریمدیکال یا پیش پزشکی دانشگاه پزشکی دانتسک اوکراین رد شود باید به بازبینی پافتور نماید ، به مفهومتجدید دوره نماید.

هزینه های تحصیل در اوکراین دانشگاه پزشکی دانتسک اوکراین

تحصیل در رشته پزشکی به زبان روسی دانش کده پزشکی دانتسک اوکراین ترمی ۱۶۰۰ دلار
تحصیل در رشته پزشکی به زبان انگلیسی دانشگاه پزشکی دانتسک اوکراین ترمی ۲۱۰۰ دلار
تحصیل در رشته دندانپزشکی به زبان روسی دانش کده پزشکی دانتسک اوکراین ترمی ۱۷۰۰ دلار
تحصیل در رشته دندانپزشکی به زبان انگلیسی دانش کده پزشکی دانتسک اوکراین ترمی ۲۳۰۰ دلار
تحصیل در رشته داروسازی به زبان روسی دانش کده پزشکی دانتسک اوکراین تریمی ۱۶۰۰ دلار
تحصیل در رشته داروسازی به زبان انگلیسی دانشکده پزشکی دانتسک اوکراین ترمی ۲۱۰۰ دلار
هزینه خوایگاههای دانشگاه پزشکی دانتسک اوکراین بسته یه کیفیت خوابگاه بین ماهی ۵۰ دلار الی ۱۰۰ دلار است.

دانش کده علوم پزشکی لووف
این دانش کده در سال ۱۷۸۴ تاسیس شده معتبر ترین دانشگاه پزشکی اوکراین است که در اهمیت ۷۰۰ بهترین دانشکده های جهان قرار گرفته است.دانشکده های دیگر دانش کده علوم پزشکی لووف اوکراین در سالهای ۱۹۵۶ سال ۱۹۹۴ تاسسیس کردید.دانشجویان میتوانند در رشتهای مختلف پزشکی، پرستاری، دندانپزشکی و داروسازی، همچنین تخصصهای مختلف پزشکی در این دانشکده تحصیل کنند .این دانشکده با وجود اینکه هنوز تائید ایران نشده است اما تنها دانشگاه علوم پزشکی انگلیسی زبان اوکراین میباشد که در سال ۱۷۸۴ توسط جوزف دوم که بعدها امپراتور اتریش مجارستان شد تاسیس گردید و قدمت زیادی دارد . در حال حاضر این دانش کده دارای ۸۸ پروفسور و ۲۹۴ دانشیار ۴۰۰ استادیار و بیش از ۴۴۰۰ دانشجو میباشد.

این دانش کده رتبه دوم دانشگاه های علوم پزشکی اوکراین را بعد از دانشکده علوم پزشکی کیف دارا میباشد.

رشته ها :

این دانشگاه دارای رشته های پزشکی(۶ سال) ،‌ دندانپزشکی(۵ سال) ، داروسازی(فوق لیسانس = ۵ سال) ، پرستاری (لیسانس =۴ سال) ، تخصصهای پزشکی دندانپزشکی(۳ تا ۶ سال)

تخصصهای پزشکی و دندانپزشکی داروسازی حاوی :

طب داخلی(گوارش، قلب، دستگاه تنفسی) ، جراحی ، جراحی اعصاب ، اطفال، زنان زایمان ، بیماریهای چشـم ، بیماریهای کودکان، ارتوپدی و اورژانس، بیماریهای عفو نی اپیدمی شناسی، بیماری سل ، مغز و اعصاب، بیماریهای پوست و آمیزشی، گوش حلق وبینی، روانپزشکی، دستگاه ادراری و تناسلی، سرطان تمور شناسی، غده ها داخلی، طب هسته ای، طب اورژانس، جراحی فک و صورت، بهداشت کودکان، ارتودنسی، دندانپزشکی ارتوپدیک، تکنولوژی تهیه دارو، تکنولوژی صنعتی تهیه دارو، اقتصاد دارو، بازاریابی پزشکی، داروسازی

زبان تدریس دانشگاه :

زبان تدریس دانشکده انگلیسی و روسی میباشد و شرط ورودی داشتن

معلومات زبان انگلیسی و یا شرکت در دوره زبان پاتفک روسی قبولی

در دوره پاتفک میباشد. دوره آموزش زبان با خوابگاه میباشد و هزینه خوابگاه ۶۰۰-۲۵۰ دلار است.

شهریه ها:

شهریه پزشکی (به زبان روسی ۳۱۰۰ دلار و انگلیسی ۴۰۰۰ دلار)
شهریه دندانپزشکی(به زبان روسی۳۸۵۰ دلار وانگلیسی۴۵۰۰دلار)
شهریه داروسازی (به زبان روسی۳۱۰۰ دلار وانگلیسی ۴۰۰۰ دلار)
شهریه پرستاری (به زبان روسی۲۵۰۰ دلار انگلیسی ۳۵۰۰ دلار)
شهریه تخصصهای پزشکی و دندانپزشکی(به زبان روسی ۳۵۰۰ دلار به زبان انگلیسی ۴۵۰۰ دلار)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *