وزارت خارجه کوتاهی کرد/ باید دور حج امسال را خط کشید/ سعودی‌ها نمی‌توانند مکه را اداره کنند

وزارت خارجه کوتاهی کرد/ باید دور حج امسال را خط کشید/ سعودی‌ها نمی‌توانند مکه را اداره کنند

قدس,قدس ازاد,وزارت خارجه,حج,مکارم,اخبار قدس,سعودی ها

 

یکـی از مراجع عظام تقلید بیان کرد: سعودی‌ها نمی‌توانند مکه را اداره کنندو حرمین شریفین بایستی در اختیار سازمان همکاری اسلااست .

به گزارش قدس آنلایـن به نقل از فارسو آیت‌الله ناصر مکارم‌شیرازی پیش از ظهر امروز در دیدار وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس سازمان حج و زیارت با بیان ایـن که عربستان سعودی خود را مالک حرمین شریفین می‌داند اظهار کرد: آنها می‌خواهند انتقام یمنو‌ سوریه و عراق را از ما بگیرند برخورد آنها سیاسی و انتقامی استو ایـن حج برای خداوند و بندگان خداوند راضی‌کننده نیست.

وی خاطرنشان کرد: حج عزتمندانه و آبرومندانه را خواستاریم و در ایـن زمینه نمی‌خواهیم تن به ذلت دهیمو چنانچه ایـن مسائل را قبول نکنند بایستی دور حج امسـال را خط کشید.

ایـن مرجع تقلید با بیان ایـن که با فرض توصیه شما بایستی قاطع باشید و جواب بد دهید بیان کرد: آنها در حال انتقام می باشند پس در ایـن زمینه بایستی از اهرم فشار استفاده بکنید .

وی خاطرنشان کرد: آنها خود را مالک حرمین شریفین می‌دانند در صورتی که حرمین شریفین بایستی در اختیار سازمان همکاری اسلااست و آ‌نها تنها در مکه حکومت کنند چون تجربه نشان داده است که آنها نمی‌توانند ایـن تشکیلات را اداره کنند.

آیت‌الله مکارم‌شیرازی با بیان ایـن که مسئله داعش و تکفیری‌ها برخاسته از عربستان سعودی است بیان کرد: بایستی اسناد در ایـن زمینه جمع‌آوری کـرده و به مراکز بین‌المللی ارائه داد. بایستی اسناد را جمع کرد و به مراکز بین‌المللی و نه تنها به کشورهای اسلامی ارسـال کردو نمی‌دانم چرا بعضی از دستگاه‌های ما که بایستی بیشتر در ایـن مسائل همکاری کنندو همکاری نمی‌کنند و بعضی از ایـن اسناد دست وزارت خارجه است؛متأسفانه وزارت خارجه کشورمان در ایـن زمینه کمی کوتاهی کرد؛ در مسائل سیاسی کسی پیشرفت می نماید که اهرم فشار داشته باشد ما نفراتی را معین کردیم که مطالعه جدی می‌کنند تا اسناد را پیدا کنند. ایـن اهرم خوبی است تا بتوانیم آنها را در فشار قرار دهیم. بایستی بیشتر روی اهرم فشار اندیشید تا آنها بدانند حرمین شریفین ملک آنها نیست.

وی عنوان کرد: با دقت به مکاتبات صورت گرفته به دفتر بنده معین است مردم از نرفتن به حج امسـال ناراضی نیستند و در ایـن زمینه موافقت دارند.

 ایـن مرجع تقلید ادامه داد: حج امر عبادی با ارزش است ولی امروز به امری عبادی سیاسی تبدیل شده است و با کرامتو سیاستو دین و مذهب ما پیوند خورده است .

وی با بیان ایـن که وزارت ارشاد اسلامی وظیفه سنگینی به عهده دارد بیان کرد: مسؤولیت ایـن وزارتخانه با تمام وزارتخانه‌ها مفرق است چون دارای پسوند اسلامی است و مسائل اخلاقی و فرهنگی برعهده ایـن وزارت است .

آیت‌الله مکارم‌شیرازی با بیان ایـن که هجمه فرهنگی یکـی از اهداف دشمن است بیان کرد: دشمنان می‌خواهند ما را تروریست اعلام کنند در حالی که ایـن حرف‌ها دروغ و بی‌محتواست . آنها می‌خواهند ما را از داخل از طریق سایت‌ها و ماهواره‌ها بپوسانند.

وی خاطرنشان کرد: بیشتر سایت‌ها و ماهواره‌ها بدآموزی‌هایی دارد که سبب طلاق و از پاشیدگی خانواده‌ها می‌شود تا وقتی که فضای مجازی کلا ح نشود مسائل فرهنگی کلا ح نمی‌شود.

ایـن مرجع تقلید با اشاره به وضعیت سینماها بیان کرد: وضع سینماها خوب نیست و بایستی کنترل زیادتری در ایـن زمینه صورت گیرد. خط قرمز ما با غربی‌ها در زمینه مسائل اخلاقی است که بایستی به ایـن موضوع در سینماها دقت شود.

وی خاطرنشان کرد: بیشتر مسائل بی‌حجابی و بدحجابی از سریال‌ها نشات گرفته شده است . اکنون حجاب مسـال ه‌ای سیاسی شده است و دشمنان می‌گویند چنانچه حجاب را از کشور ایران بگیریم ۵۰ درصد نظام را سرنگون کـرده ‌ایم.

آیت‌الله مکارم‌شیرازی با اشاره به ارزش انتشار کتاب‌ها و رسانه‌های مکتوب بیان کرد: رسانه‌ها بایستی مورد دقت باشند و بیش از ایـن نظارت بر آنها صورت گیرد.

وی خاطرنشان کرد: انقلاب از مساجد شروع شده است پس بایستی مساجد در اولویت بودجه‌ها قرار گیرند تا بتوانند به ارائه کار ‌های فرهنگی و نشر فرهنگ اسلامی بپردازند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *