داعش کیست و چه اهدافی دارد؟

داعش کیست و چه اهدافی دارد؟

داعش در ماه آوریل سـال ۲۰۱۳ میلادی تشکیل شد.
داعش ابتدا ایـن گونه معرفی شد که از ادغام بین « دولت اسلامی » وابسته به شبکه القاعده که اکتبر سـال ۲۰۰۶ میلادی به وجود آمد و گروه تکفیری مسلح در سوریه مشهور به «جبهه النصره » تشکیل شده هست اما ایـن ادغام را که ابو بکر بغدادی یکـی از رهبران « دولت اسلامی عراق » اعلام کرد سریع از طرف جبهه النصره تکذیب شد.
بعد از گذشت دو ماه از ایـن قضیه ایمن الظواهری رهبر شبکه القاعده دستور داد ایـن ادغام ملغی شود اما بغدادی ایـن روند را ادامه داد تا ایـن که دولت اسلامی عراق و شام ( داعش ) به یکـی از گروههای تروریستی بنیادی تبدیل شد که در سوریه و عراق انسان کشی و ویرانگری می نماید .
داعش حروف اختصاری « دولت اسلامی عراق و شام» هست اما در مناطق تحت کنترل داعش در سوریه از نام « دولت» برای داعش استفاده می شـود و هرکس از کلمه داعش استفاده نماید هفتاد و پنج ضربه شلاق مجازات اوست.
داعش یک گروه مسلح تروریستی هست که اندیشه سلفی جهادی ( تکفیری) را پیشه خود کـرده هست و هدف ساوقت دهندگان داعش بازگرداندن چیزی هست که آنان آن را « خلافت اسلامی و اجرای شریعت» می نامند و عراق و سوریه جولانگاه عملیات داعش است .
داعش از وقتی که در سوریه ظاهر شده دربـار ه خاستگاه ؛ اقدامات؛ اهداف و رابطه اتش جنجالهای زیاد را به وجود آورده و سبب شده هست به محوری از محورهای مطالب مطبوعات و رسانه ها و تحلیلها و گزارشها تبدیل شود.
هویت و اهداف ایـن گروه بنیادگرا و رابطه ات آن به علت اطلاعات متناقض در خصوص آن گم شده است .
گروهی معتقد هستند داعش یکـی از شاخه‌های القاعده در سوریه است .
گروه دیگـر ی آن را یک ساوقت مستقل می دانند که برای تشکیل دولت اسلامی در کوشش هست و یک گروه سوم معتقد هست داعش ساخته و پرداخته نظام سوریه هست تا مخالفان و گروههایش را نابود نماید . با دقت به ایـن مطالب داعش چیست ؟
داعش در عراق … ریشه‌ها و فرآیند تأسیس آن :
با وجود آنکه ایـن گروه اخیرا در سوریه پا به عرصه گذاشته هست اما یک تشکیلات جدید نیست بلکه قدیمی‌ترین تشکیلات در بین همه گروههای مسلح برجسته در سوریه و در منطقه است .
ریشه های تشکیل داعش به سـال ۲۰۰۴ میلادی باز می گردد وقتی که ابو مصعب زرقاوی ( سرکـرده القاعده در عراق) گروهی به نام « جماعت توحید و جهاد » را تشکیل داد.
زرقاوی ریهست ایـن گروه را به عهده داشت و با القاعده به رهبری اسامه بن لادن در آن وقت بیعت کرد و پس نمایـن ده القاعده در ایـن منطقه شد و « شبکه القاعده در کشور رافدین ( عراق)» نام گرفت.
شبکه القاعده در عراق در وقت اشغالگری آمریکا در عراق به عنوان یک گروه جهادی ضد نیروهای آمریکایی مطرح و همین سبب جذب جوانان عراقی شد که برای مواجهه با اشغالگران آمریکایی در عراق کوشش می کردند و سریع بر نفوذ ایـن شبکه و نیروهای آن افزوده و به قدرتمندترین شبه نظابین مستقر و جنگجو در عراق تبدیل شد.
زرقاوی در سـال ۲۰۰۶ میلادی در نوار ویدیویی ظاهر شد و تشکیل « شورای مشورتی مجاهدین » به رهبری عبد الله رشید بغدادی را اعلام کرد .
زرقاوی در همـان ماهی که تشکیل ایـن شورا را اعلام کرد کشته شد و ابو حمزه مهثواب به عنوان رهبر شبکه القاعده در عراق انتخاب شد.
اواخر سـال ۲۰۰۶ میلادی یک گروه نظامی تشکیل شد که دربرگیرنده همه شبکه‌ها و تشکیلات بنیادگرا در عراق بود علاوه بر ایـن که مظهر و نماد اهداف ایـن گروهها بود و نامش « دولت اسلامی عراق» به رهبری ابو عمر بغدادی است .


ابو بکر بغدادی فرمانده داعش کیست؟
در چهارمین ماه سـال ۲۰۱۰ میلادی و معین ا در آوریل آن سـال نیروهای آمریکایی به اجرای عملیات نظامی در منطقه ثرثار اقدام و به خانه‌ای که ابو عمر بغدادی و ابو حمزه مهثواب در آن بودن داشتند حمله کردند و بعد از درگیریهای شدید بین دو طرف و به کارگیری هواپیماها ایـن دو نفر کشته شدند.
یک هفته بعد ایـن گروه در بیانیه‌ای در ایـن ترنت به کشته شدن ابو عمر بغدادی و ابو حمزه مهثواب اعتراف کرد.
شورای مشورتی دولت اسلامی عراق بعد از گذشت ده روز تشکیل جلسه داد و ابو بکر بغدادی را به جای عمر بغدادی به ریهست انتخاب کرد و او امروز « امیر دولت ا سلامی عراق و شام » محسوب می شـود .


ابو بکر بغدادی امیر داعش کیست؟
او ابراهیم بن عواد بن ابراهیم بدری متولد سـال ۱۹۷۱ میلادی در شهر سامراست .
وی اسامی و القاب زیادی مثل علی البدری السامرایی ؛ ابو دعا ؛ دکتر ابراهیم ؛ کرار و ابو بکر بغدادی دارد.
او فارغ التحصیل دانشگاه اسلامی بغداد هست و لیسانس و فوق لیسانس و دکترایش را در ایـن دانشگاه گرفته و معلم و استاد و مبلّغ بوده هست و با فرهنگ ادرود ؛ علم و فقه شرعی آشنهست و به علوم تاریخی و نسب اشخاص آشنائیت دارد.
ابراهیم بن عواد بن ابراهیم البدری در یک خانواده مذهبی دارای اعتقاد سلفی تکفیری متولد شده است . پدرش شیخ عواد از بزرگان عشیره البو بدری عراق است که نسب وی به قریش باز می گردد و عموهایش از مبلّغان اسلامگرا در عراق است .
بغدادی کار های خود را با تبلیغ و آموزش شروع کرد اما طولی نکشید که به عرصه جهادی کشیده شد و به عنوان قطبی از قطبهای سلفیه جهادی و به عنوان برجسته ترین نظـر یه پردازان سلفیه جهادی در استانهای دیاله و سامرای عراق مطرح شد.
نخستین کار های خود را از مسجد امام احمد بن حنبل شروع و یک مؤسسه جهادی کوچک در ایـن منطقه به وجود آورد و ایـن مؤسسه چندین عملیات تروریستی انجام داد و در جنگهای خیابانی در عراق در سـال های گذشت شرکت کرد.
بغدادی پس نخستین گروه موسوم به « ارتش اهل سنت و جماعت» را با همکاری با بعضی شخصیتهای بنیادگرایی که با وی در اندیشه و خط مشی و هدف سو بودند تشکیل داد و در بغداد ؛ سامرا و دیاله کار هایش را گسترش داد و طولی نکشید که به همراه گروهش به شورای مشورتی مجاهدین ملحق شد و برای تشکیل و سازماندهی شوراهای شرعی در ایـن شورا کوشش کرد و به عنوان عضوی از اعضای شورای مشورتی بود تا ایـن که تشکیل دولت اسلامی عراق اعلام شد.
ابو بکر بغدادی با ابو عمر بغدادی روابط نزدیکـی داشت تا جاییکه ابو عمر بغدادی پیش از کشته شدنش توصیه کرد ابو بکر بغدادی جانشین وی در رهبری دولت اسلامی عراق باشد و ایـن اتفاق در شانزدهم ماه مه سـال ۲۰۱۰ میلادی رخ داد و ابو بکر بغدادی به عنوان امیر دولت اسلامی عراق منصوب شد.
صرف نظـر از اقدامات القاعده در عراق و دوره زرقاوی و پیروان زرقاوی ؛ ‌ دولت اسلامی عراق از وقتی که ابو بکر بغدادی به رهبری آن انتخاب شده هست یک تاریخ خونین زیاد دارد.
دولت اسلامی در عراق تعداد زیادی عملیات و حملات تروریستی انجام داده که نتیجه آن کشته شدن هزاران عراقی بوده است .
با ارزش ترین ایـن حملات عملیات مسجد ام القری در بغداد بود که طی آن خالد فهداوی از نمایـن دگان مجلس عراق کشته شد. همین طور چندین عملیات انتقام خون اسامه بن لادن رهبر سابق القاعده انجام شد و حملات زیاد تروریستی در عراق صورت گرفت که بر اثر آن صدها نفر از نیروهای ارتش و پلیس و مردم کشته شدند.
پایگاه ایـن ترنتی وابسته به القاعده در عراق مسئولیت بیش از ۱۰۰ حمله انتحاری در انتقام کشته شدن بن لادن را به عهده گرفته است .
پس چندین عملیات موسوم به عملیات ویِژه مثل حمله به بانک مرکزی عراق ؛ وزارت دادگستری ؛ حمله به زندانهای ابو غریب و حوت انجام شد .
داعش در سوریه …..
بغدادی از بحرانی که در سوریه رخ داد و از هرج و مرجی که آنجا به وجود آمد بهره برداری و ورود خود را به خط رویارویی در سوریه اعلام کرد. بغدادی مثل بقیه گروههای تکفیری مسلح و مرتبط با القاعده دریافت که خاک سوریه جای مناسبی برای ارتکاب جنایت و کافر دانستن دیگـر ان هست علاوه بر ایـن که از ایـن هرج و مرج برای تحقق خواسته ها و گسترش نفوذ از مرزهای وسیع سوریه با عراق تا شرق سوریه بهره برداری و علیه نظام سوریه اعلام جنگ کرد.
دولت اسلامی از شرق سوریه با شعار « یاری اهل سنت در سوریه » دست به کار شد.
بودن القاعده در سوریه با ظهور و ظهور « جبهه النصره » به فرماندهی ابو محمد جولانی اواخر سـال ۲۰۱۱ میلادی شروع شد و طولی نکشید توانایی های آن افزوده شدن یافت و ظرف چند ماه به یکـی از قوی‌ترین نیروهای جنگجو در سوریه تبدیل شد و با اعلام بیعت جبهه النصره با شبکه القاعده در افغانستان به رهبری ایمن ظواهری گزارشهای اطلاعاتی و رسانه‌ای از رابطه جبهه النصره با دولت اسلامی در عراق خبر داد و دولت اسلامی در عراق در سوریه ادامه یافت.
نهم آوریل سـال ۲۰۱۳ میلادی ابو بکر بغدادی از طریق شبکه شموخ الادرود ادغام شاخه جبهه النصره با دولت اسلامی در عراق
را با اسم « دولت اسلامی عراق و شام ( داعش) را اعلام کرد و قصه داعش از ایـن جا شروع شد .


داعش و النصره :
بعد از مدت کوتاهی ابو محمد جولانی امیر جبهه النصره در نوار صوتی رابطه خود با دولت اسلامی در عراق را اعلام کرد اما گفت وی یا شورای مشورتی جبهه النصره از اعلام بغدادی در خصوص ادغام دو گروه بی خبرند و با اندیشه ادغام مخالفت و بیعت با القاعده در افغانستان به رهبری ظواهری را اعلام کرد. با وجود عملیات مشترک النصره و داعش در سوریه اما جنگ سردی بین دو ایـن گروه در سوریه از وقت اعلام بغدادی حاکم است .
هر یک از النصره و داعش اندیشه تندروی تکفیری وامیزانی دارند و بر طبق خط مشی سلفیه جهادی عمل می کنند و به تشکیل دولت اسلامی در عراق باور دارند اما فرق بین دو گروه در نزدیکـی آنان به وضع سوریه و لحاظ کردن ایـن خصوصیت از جانب آنهاست .
جبهه النصره در وهله اول بحران سوریه در اواخر سـال ۲۰۱۱ میلادی شکل گرفت و از جامعه سوریه که در سایه دولتی سکولار زندگـی می نماید تجربه به دست آورد.
افراط گرایی جبهه النصره از داعش در رابطه با جامعه سوریه کمتر بوده هست به ویِژه آنکه داعش اخیرا وارد بحران سوریه شده بود و مسیری را طی نکـرده بود که قابل قبول باشد بلکه با قدرت نفوذ خود را تحمیل کـرده بود و خودش را با توسل به زور در مناطق تحت کنترل تحمیل کـرده است .
جبهه النصره با بودن شماری از رهبران سوری که در زندانهای سوریه زندانی بودند و از عفو عمومی استفاده کـرده بودند تشکیل شده است . عده ای از ایـن اشخاص به صورت محرمانه پیش از شروع بحران دعوت به شورش می کردند و عده ای دیگـر زیر پرچم القاعده بودند و در کشورهای دیگـر مثل عراق و افغانستان و چچن جنگیده بودند و با شروع بحران در سوریه به ایـن کشور بازگشته بودند تا در سوریه بجنگند مثل ابو محمد الفاتح جولانی .
جولانی از تحصیل کـرده های دانشگاهی سوری هست که در عراق و چچن و بعضی کشورهای دیگـر جنگیده است .
داعش بیشتر به عنصر جنگجوی خارجی متکی هست و تعداد اعضای خارجی داعش در سطح فرماندهی یا در بین جنگجویان از تعداد سوری آن بیشتر است .
داعش و ارتش آزاد سوریه :
رابطه داعش با گروه موسوم به ارتش آزاد سوریه بسیار متشنج تر و خونین تر است .
سیهست داعش در کافر دانستن نظامها و کشورها و گروهها به میزانی رسیده هست که هر گروهی در ارتش آزاد را کافر می پندارد.
بین داعش و همه گروههای وابسته به ارتش آزاد در مناطق نزدیک به نفوذ داعش در سوریه درگیریهای زیاد صورت گرفته است .
داعش و کـرده ا :
داعش در چهارچوب کنترل بر مناطق مرزی در شمال و شرق سوریه با شبکه های کردی در شمال شرقی سوریه و معین ا در مناطق حسکه و قامشلی و عندان درگیر شده است .
درگیریهای شدیدی بین دو طرف صورت گرفته هست و کـرده ا توانسته‌اند مناطق خود را در شمال و شمال شرقی سوریه بازپس گیرند.
مناطق نفوذ داعش :
داعش در شمال سوریه بودن دارد و بودن اعضای داعش از مرزهای عراق با سوریه شروع می‌شود و دیر الزور و الرقه را در بر
می‌گیرد و الرقه در کنترل کامل داعش است .
داعش بر جرابلس ؛ منبج و الباب و اعزاز درشمال حلب کنترل یافته هست علاوه بر ایـن که شمال ادلب در نزدیکـی مرزها با ترکیه
در کنترل داعش است .
داعش همواره در کوشش هست نفوذ خود را گسترش دهد.
به محض آنکه داعش در منطقه‌ای دولت اسلامی اعلام می نماید ایـن دولت چیست ؟ چطور اداره می شـود ؟ چطور مردم سوریه در سایه ایـن دولت زندگـی می کنند ؟ ماهیت قوانین آنها چیست ؟ با اقلیتها و صاحبان رویکـرده ایی که با رویکرد داعش اختلاف دارند چطور برخورد می شـود ؟ وزارتخانه های داعش و مقرهای رسمی آن کجاست؟ دادگاههای شرعی چیست ؟ اعدامهای میدانی چیست ؟ روابط با سازمانهای اطلاعاتی خارجی و غربی چیست ؟ کودکان در ارتش داعش چه نقشی دارند و زندانهایش کجاست؟ ایـن ها سوال هایی هست که دربـار ه داعش در سوریه مطرح است .

علت جنایات وحشیانه داعش چیست؟

علت جنایات وحشیانه داعش چیست؟

با گسترش و قدرت گرفتن داعش در مناطق متفاوت ایـن گروه دست به جنایات متفاوتی زده هست که روزانه که می‌گذرد جنایات داعش وحشیانه تر می شـود و تاکنون به شکل های دلخراشی انسان های بی گناه زیادی را کشته است .

به گزارش میهن گرام و به نقل از پایگاه خبری النخیل؛ گروه تروریستی ” داعش ” هر زمان که حلقه فشارها و محاصره نظامی برضد جنگجویانش را در سوریه و عراق محکم تر می بیند؛ دست به اقدامات وحشیانه تری می زند و حتی برای دامن زدن به ایـن اقدامات وحشیانه از طریق دستگاه های رسانه ای خود ایـن قبیل اقدامات را تبلیغ می نماید و از ایـن طریق می کوشد تا ایـن جنایات جدید وحشیانه تر از طریق روزنامه ها و نشریات جهان ی منعکس و گسترش یابند.

از زمان اعلام خلافت خود خوانده داعش در مناطق تحت تصرف خود در عراق و سوریه در اواسط سـال ۲۰۱۴؛ چهره پلید ایـن سازمان تروریستی به دلیل مجازات سنگینی که برای مخالفان خود در نظـر می گرفت؛ بر همگان معلوم شد؛ ایـن مجازات سنگین را ” داعش ” بر ضد مخالفان خود یا کسانی که در مساوی تصمیم های ایـن دولت خودخوانده می ایستادند یا شک و تردید به دل راه می دادند؛ اعمال می شد.

استفاده از شبکه های رابطه ات اجتماعی

گروه تروریستی ” داعش “برای بسط و گسترش عکس های و فیـلم های مستند مربوط به عملیات خود که حاوی اعدام های جمعی و سربریدن‌ها می شد؛ از ایـن شبکه های اجتماعی به صورت وسیع ای استفاده می کرد.

ایـن اقدامات در واقع بر طبق دسته بندی اعمال شده از طرف سازمان ملل جنایت برضد بشریت قلمداد می شوند؛ از ایـن رو با ایـن اقدامات ایـن گروه تروریستی موفق شد؛ سریع دقت جهان یان را به خود و رفتارش جلب نمایـد ؛ ” داعش ” به منظور اثر گذار تر کردن ایـن عکس های و فیـلم ها؛ ایـن مستندها را به زبان انگلیسی منتشر می کرد؛ و برای جلب نگاه و دقت غربی ها به خود دست به اعدام شماری از گروگان های غربی به شیوه های جدید وحشیانه کرد.

” داعش ” به منظور جلب دقت بیشتر رسانه های جهان ی در استفاده از شیوه های قتل و اعدام روزانه نوآوری از خود به خرج می داد و از ایـن طریق شیوه های بی سابقه تری از اعدام را رونق می داد.

” میا بلوم ” استاد راهنمای دانشگاه ایالت جورجیا در ایـن بـار ه چنین می گوید: ” سازمان تروریستی ” داعش ” به دنبال دامن زدن به مسائل است؛ چرا که معتقد هست مردم دچار بی حوصلگی می شوند؛ از ایـن رو آنها نیاز به ایـن دارند که همواره در جریـان امور قرار گیرند”.

استفاده از شیوه های جدیدی در کشتن

ممکن است یکـی از وحشیانه ترین شیوه های اعدامی که تاکنون ” داعش ” برضد مخالفان خود استفاده کـرده ؛ شیوه اعدام گروگان ها با استفاده از گلوله خمپاره است؛ یا ایـن که گروگان ها را به ستونی می بندد و بعد اقدام به منفجر کردن آن ستون می نماید ؛ درست همـان ند اعدام هایی که در شهر باستانی تدمر در مرکز سوریه انجام داد؛ شهری که در اواسط سـال جاری به اشغال خود در آورد.

” داعش ” همین طور اقدام به پخش نوار ویدیویی کرد؛ که در عراق ساخته کـرده بود و ایـن فیـلم اخیرا ساخته شده است؛ ” داعش ” در ایـن فیـلم از روی عمد تصمیم گرفت گروگان ها را پیش از اعدام به شیوه سر بریدن نشان دهد و بعد عکس های آنها را بعد از قطع سرهایشان نشان داد تا از ایـن طریق با انتشار فیـلم های دیگـر ی مراحل روند اعدام از ابتدا تا انتها را نشان دهد.

گروه  تروریستی ” داعش ” ماه قدیم از مسئولیت خود در خصوص عملیات تروریستی در خارج از خاک سوریه و عراق خبر داد؛ برجسته ترین آنها حملات تروریستی و همزمان پاریس بودند؛ عملیاتی که دست کم ۱۳۰ کشته برجای گذاشت و بعد از آن ” داعش ” مسئولیت سرنگونی هواپیمای مسافربری روسیه را در مصر برعهده گرفت و در ایـن اقدام تروریستی ۲۲۴ نفر کشته شدند.

بلوم در ادامه سخنان خود در ایـن بـار ه توضیح داد: ایـن صحنه های خشونت بـار نمونه هایی از اشخاصی که دوست دارند در واقع یت شبیه بازی ” کول اوف دیوتی ” را تجربه کنند؛ به خود جذب می نماید ؛ اشخاصی که از قدیم ای خشونت بـار رنج می برند و از ایـن طریق می خواهند بـار دیگـر خود از دست رفته را باز یابند؛ ایـن مسـال ه اشاره به نوعی از بازی های ویدیویی دارد که بسیار شناخته شده می باشند و بازیکنان در آن بازی خود را یکه و تنها در یک نبرد تمام عیار می بینند.

در سناریویی شبیه به بازی های ویدیویی؛ گروه تروریستی ” داعش ” در شروع ماه جاری میلادی یک نوار ویدیویی را منتشر کرد که در آن کودکانی را نشان می داد؛ که همگی به عضویت داعش در آمده اند و سربازان ” داعش ”  شده بودند؛ ایـن کودکان در بین ویرانه های قلعه ای در جستجوی گروهی از گروگان ها بودند؛ تا آنها را بکشند.

بلوم در بخش دیگـر ی از سخنانش در ایـن بـار ه بیان کرد: کودکان در ایـن وهله از کودکان تماشاچی صرف صحنه های خشونت آمیز در حاشیه عملیات تروریستی ” داعش ” به شرکت کنندگان عملی و متعهد کامل به علمیات تروریستی در ایـن صحنه های ویدیویی تبدیل می شوند و ایـن مسـال ه تاکنون بی سابقه بوده است .

از طرف دیگـر و در همین رابطه چارلی وینتر یکـی از ناظران و پیگیران کار های گروه های تندرو از طریق ایـن ترنت در ایـن بـار ه بیان کرد: حالا ” داعش ” از خشونت فزایـن ده ای استفاده می نماید ؛ از ایـن طریق ” داعش ” می کوشد تا بر روی هواداران خود اثر بگذارد و همین طور از همین طریق دشمنان و مخالفان خود را به وحشت بیندازد؛ و از همه با ارزش تر ” داعش ” از ایـن طریق کوشش می نماید به هدف بنیادی خود که همـان ا تبلیغ در سطح بین المللی است؛ استفاده نماید .

وی در ایـن بـار ه توضیح داد: حمله تبلیغاتی ” داعش ” در ایـن بـار ه آمیخته ای از عکس های خشونت بـار از یک طرف و همچنین دیگـر نشان دادن تصویری از خلافت خود خوانده آنهاست .

ایـن کارشناس در ادامه بیان کرد: آنها از ایـن طریق می خواهند؛ شکل اسلامی به خود بدهند و از طرف دیگـر داوطلبانی که با مشاهد ایـن عکس های بیشتر رغبت می کنند؛ پیگیر خبرهای آنها در شبکه های رابطه ات اجتماعی شوند؛ را کوشش دارند بیشتر بر روی آنها اثر بگذارند.

حالا ” داعش ” بعد از نمایش دادن صحنه های مربوط به سربریدن ها و تیراندازی های مستقیم به سمت اشخاص که تا پیش از سـال قبل ایـن صحنه ها ” نادر ” به شمار می آمدند؛ اکنون اوضاع به گونه ای شده هست تا هر حادثه جدید دیگـر ی که الآن رخ می دهد؛ دیگـر آن اثر یک سـال قبل را نداشته باشد و تا حدودی پیش پا افتاده تلقی شود و غضب جهان یان را کم تر بر می انگیزد.

اقدامات وحشیانه رو به گسترش

علت افزوده شدن حملات وحشیانه ” داعش ” و شدیدتر شدن ایـن حملات به تحقق دو علت بستگی دارد؛ نخست ایـن که با افزوده شدن فشارهای نظامی در جبهه های سوریه و عراق برضد ” داعش ” ایـن گروه کوشش در استفاده از عملیات وحشیانه تری می نماید ؛ تا از ایـن طریق به زعم خود موازنه قدرت را به نفع خود نشان دهد و دوم ایـن که از طریق نمایش عکس های حاکی از عملیات تروریستی وحشیانه تر می‌کوشد تا تصویر نیرومندی از خود در میدان نبرد باقی بگذارد؛ چنانچه چه در واقع یت دستآوردهای چندانی ندارد.

ارون زیلین تحلیلگر مسائل مربوط به گروه های تندرو در گزارشی به مرکز بین المللی مطالعات مربوط به گروه های تندرو و خشونت سیاسی اعلام کرد: میزان تولیدات گروه تروریستی ” داعش ” طی ماه های قدیم به دلیل سایز بالای خسارت ها و تلفات سنگین آنها در بخش های نظامی به شکل قابل توجهی کم شدن یافته است .

کم شدن تولیدات مستند به دلیل شکست های ” داعش ” است

زیلین در ادامه ایـن گزارش خود آورده است: میزان تولیدات گروه تروریستی ” داعش ” ظرف مدت سه ماه قبل از شروع دخالت نظامی روسیه در سوریه ۳ هزار و ۷۶۲ مورد بوده؛ که بعد از گذشت سه ماه از دخالت نظامی روسیه در سوریه سایز ایـن تولیدات به ۲ هزار و ۷۵۰ مورد کم شدن یافته هست و ایـن نشان می دهد؛ داعش در حال شکست میل کردن است .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *