اشکال هندسی در طراحی لوگو

اشکال هندسی در طراحی لوگو

در این مطلب قصد داریم شما عزیزان را با رخی اشکال هندسی در زمینه طراحی لوگو آشنا سازیم.در ادامه این نوشته به مبحث طراحی لوگو به سبکی جدید خواهیم پرداخت.

طراحی لوگو

http://reza-graph.ir/

لوگو بعنوان مهم ترین مولفه هویت یک برند است . چنانچه طراحی لوگو به شکلی درست و استاندارد انجام شود . نقشی بسزا  در ارتقا اهمیت برند خواهد داشت . طراحی لوگو بایستی مطابق با استراتژی برند انجام شده  و آنچه یک طراح لوگو در دسترس خواهد داشتبازی با شکلها و رنگها است و سر نخ ایـن موضوع را بایستی در ناخودآگاه مغز مشتری جستجو نمود.

وقتی ‌که یک فرد با رنگ‌ها و شکلهای مفرق روبرو می گردد و بصورت ناخودآگاه تحلیل اطلاعات در مغز وی بالا می‌رود. طراح لوگو با انتخاب اشکالی که پاسخی درخور به پرسشها ناخودآگاه مغز مشتریان خواهند داد.و طریقی برای اثر بر احساسات مشتری یافته و به ایـن سوال جواب می‌دهد : ایـن لوگو چه چیزی را منتقل خواهد نمود ؟ ایـن مدل از طراحی لوگو و تصادفی نیست. طراحان موفق لوگو از نتایج و بازخوردهای یک طرح لوگو باخبر بوده بوده و از روش اثر لوگو بر مخاطب آگاهی ضروری دارند.

برای آنکه شما با روش استفاده از روانشناسی لوگو در خلق یک لوگوی بامعنا و حرفه‌ای آشنا شویدو حتما نیاز هست تا پیام‌های پنهان در اشکال و رنگ‌ها را بدانید .

روانشناسی فرم ها و اشکال در طراحی لوگو

فرم و از مهمترین بخش های طراحی لوگو بوده و در غالب اشکال بصری ( دیداری ) در معرض دید قرار می گیرد . مغز انسان ی به شکل حیرت انگیزی توانایی به خاطرسپاری شکلها و فرم ها را دارد و و ایـن پایه یادگیری بشر است . جذاب هست بدانید هرچه فرم متمایز تر باشد در بلندمدت بیشتر در ذهن باقی می‌ماند .

  • دایره‌

دایره‌ و نمادی از ثبات و سرسختی است .

Image result for ‫نکات کلیدی در  طراحی لوگو‬‎

  • مثلث

مثلثو حاوی پیغام پویایی است . مثلث عموما در لوگوهایی مرتبط با علوم و مذاهب و کار های قانونی برای القای حس قدرت به کار رفته است . شکل مثلث اکثرا در لوگوی شرکت‌هایی که در مارکت مردانه کار دارند دیده می شود .

  • مربع‌

مربع شکلی خشک و سخت هست که توازنی قابل‌اعتمادبین خطوط عمودی و افقی ایجاد کرده ‌ است . در طرحی لوگو در به‌کارگیری مربع بایستی دقت زیادی صرف نمود و چون بدون رنگ‌بندیو سایه و بقیه جلوه‌های بصریو ایـن شکل می‌تواند کسـال ت آور باشد.

  • منحنی‌

منحنیو منتقل کننده واکنشی مثبت و آرامش زا است . معمول منحنی می تواند مظهر حساسیت به عشقو دوستیو پشتیبانی و حفاظت و محبت باشد. منحنی القاکننده حرکت  است .

  • خط عمودی

خط عمودی نمادی از ثبات و قدرت  است . خط عمودی ظریف و نشان قدرت و حرفه‌ای بودن است . در طراحی لوگو پیشرفته و از ایـن مدل در لوگوی شرکت‌هایی که در بازار رقابتی کار دارندو در جهت القا اعتماد و بهره‌وری استفاده می گردد . اما تا میزانی خط عمودی کمی تهاجمی و سلطه‌گر نمایش می یابد .

  • خط افقی

خط افقی نمایش دهنده مفاهیم آرامشو سکوت و سکون است . آرامش در خطوط افقی بر تسکین شرایط اصرار دارد. یک خط افقی می‌تواند اعتماد را منتقل  و سیگنال های بد پیغام منعکس شده شده از خطوط عمودی و مورب را خنثی نماید .

  • خط زاویه دار

خط زاویه دار ( مورب ) بیانگر حس سرعت است . وقت ی‌که یک لوگو دارای خط مورب باشدو لوگو پیغام سرزندگـی و سرحالی و کار خواهد بود . همین طور یک پیغام تهدید در خط مورب پنهان می‌باشدو چون نمایـن ده عدم ثبات و ریسک خواهد بود.

Image result for ‫نکات کلیدی در  طراحی لوگو‬‎

طراحی لوگو به سبکی جدید

از کسانی که خلاقیت خبی در طح ها ورنگ امیزی نقش را دارند می توانند یک طرح خارق العاده از یک تصویری که در ذهنشان مجسم کـرده اند بسازند می تواننند در عرصه طراحی لوگو قدم برداشته و در ایـن راه پیشرفت های خوبی داشته باشند چنانچه چه ایـن امر بسیار با ارزش است که شما بایستی دارای استعدادی باشید که تا به حال کسی مثل ان را ندیده باشد و یک توانایی خدا دادی داشته باشید تا بتانید طرحی هایی را که به عنوان طراحی لوگو انجام می دهید کاملا بی نقص بوده و یک بار از کار های دیگـر ان بالاتر باشد تا دیگـر ان بتانند بر ری کاری که در طراحی لوگو انجام می دهید بر روی شما جساب بکنید و برایتان مشتری های جدید بیاورد .

طراحی لوگو , لوگو , آرم , نشانه , اصول طراحی لوگو , طراحی حروف لوگو , رنگ لوگو , سفارش لوگو , کاربرد های لوگو , طراحی لوگو , طرح لوگو

ایـن را بدانید که چنانچه در زمینه طراحی لوگو واقعا پیشرفته باشید و بتوانید ایـن کار را با تکمام ظرافت هایی که دارد را انجام دهید بایستی حتما در ایـن کار صبر و حوصله زیادی به خرج دهید و بتوانید بر روی موضوع های توصیه ی که به شما داده می شو.د بر رویشان فکر بکنید بعضی وقتها برای یک موضوع بـار ها ممکن است به نتیجه خاصی نرسید و بایستی امی تان را از دست ندهید و دوبـار ه بر ری ان فکر بکنید تا بالاخره به یک طرح خوب برسید و بتوانید یک طراحی لوگو خوب از ان در اورید و سبب حیرت خود و دیگـر ان شوید . چنانچه در طراحی لوگو مثل یک استاد عمل بکنید بایستی بگویم بازارتان در ایـن ده رونق خواهد گرفت و همچنین میتوانید از ان به عنوان یک شغل خوبی که همچنین میتوانید بر روی ان اعتماد بکنید حساب بکنید . اشخاص زیادی می باشند که در کشور مان مشغول به اموزش طراحی لوگو می باشند و شما همچنین میتوانید از استعداد ها وت وانایی های انان در ایـن زمینه به نفع خود استفاده بکنید و از انان بتوانید کسب اطلاعات و دانشی را که افروخته اند را بیاموزید و به یک طراحی لوگو در زمینه های مفرق دست پیدا بکنید .

ادامه مطلب…

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *