همه‌چیز دربـار ه برنامه تلگرام

همه‌چیز دربـار ه برنامه تلگرام

در این مطلب قصد داریم تا شما عزیزان را با برنامه تلگرام آشنا سازیم.در ادامه این نوشته به نکاتی بسیار جالب و جذاب از این نرم افزار خواهیم پرداخت.

 تلگرام یک برنامه پیام‌رسان هست که تمرکزش را روی سرعت انتقال پیغام و امنیت گذاشته است . ایـن برنامه بسیار آسان و استفاده از آن رایگان است .

با دانلود تلگرام شما می‌توانید عکسو ویدئو و متن و هر نوع فایلی را ارسـال بکنید . ایـن برنامه به شما اجازه می‌دهد تا گروه‌هایی با ظرفیت حداکثر ۲۰۰ نفر ایجاد بکنید . شما می‌توانید شماره تلفن خود را بنویسید یا اشخاص را با نام کاربری جست‌وجو بکنید . به عبـار ت دیگـر تلگرام ترکیبی از پیام‌ کوتاه و ای‌میل است .

Image result for ‫همه چیز در باره برنامه تلگرام‬‎

برای دانلود تلگرام کلیک کنید

تلگرام از هشتگ و منشن (ذکر نام یک فرد) پشتیبانی می‌کند. چنانچه به دنبال بالاتر بردن امنیت می باشید می‌توانید به تنظیمات برنامه رفته و امنیت را بالا ببرید. شما می‌توانید گفت‌وگوهای خصوصی داشته باشید و قابلیت از بین رفتن خود به خودی در آن را فعال بکنید و همین طور برای برنامه خود رمز عبور قرار دهید.

در سایت خود تلگرام نوشته شده هست که یک برنامه غیرتجاری هست و به کشور خاصی تعلق ندارد و همه می‌توانند از آن استفاده کنند.

چه کسانی پشت تلگرام می باشند ؟
تلگرام توسط پاول و نیکلای دوروف دو برادر روس پشتیبانی می‌شود. پاول پشتیبانی مالی و ایدئولوژیک و نیکلای مسوولیت بخش تکنولوژی در تلگرام را بر عهده دارد. نیکلای بر روی پروتکل‌های بازو ایمن و بهینه روی چندین مرکز داده کار می‌کند و در نتیجه تلگرام بسیار سریع و ایمن است . در عین حال که موسسان ایـن برنامه روسی می باشند اما مقر مهم آنان شهر برلین در آلمان است .

آنها چطور پول درمی‌آورند؟
خود برادران دوروف می‌گویند ایـن برنامه را برای مردم ساخته‌اند و قصد کسب درآمد از آن ندارند. آنها همین طور می‌گویند هیچ‌گونه آگهی و تبلیغ تجاری نمی‌پذیرند و قصد فشیوه برنامه را ندارند. حتی می‌گویند قصد فشیوه سهام ندارند و پول به حد راه‌اندازی تلگرام را داشته‌اند و چنانچه نیازمند پول شوند از کاربران می‌خواهند تا به صورت غیراجبـار ی به آنها اهدا کنند. اما به‌هیچ‌وجه قصد کسب درآمد از ایـن راه را ندارند.

تلگرام کی متولد شد؟
برنامه پیام‌رسان تلگرام برای اولین بـار در ۱۴ آگوست ۲۰۱۳ برای آیفون راه‌اندازی شد و بعد ورژن آلفا برای اندروید را در ۲۰ اکتبر ۲۰۱۳ بیرون داد. می‌توانید از تلگرام در تلفن‌های همراه هوشمندو تبلت‌هاو ویندوزو ویندوزفون و لینوکس استفاده بکنید . همین طور می‌توانید به طور هموقت از تلگرام روی چندین وسیله استفاده بکنید و تنها به یک شماره تلفن منحصربه‌فرد در تمام آنها نیاز دارید. شما می‌توانید یک نام کاربری برای خود انتخاب بکنید و بقیه ین می‌توانند نام شما را جست‌وجو و شما را پیدا کنند و به شما پیغام بدهند. حتی در صورتی که شماره تلفن شما را نداشته باشند با نام کاربری می‌توانند به شما پیغام دهند.

موسسان تلگرام برنامه خود را ایمن‌تر از واتس‌اپ و لایـن می‌دانند. آنان می‌گویند چنانچه از گفت‌وگوی خصوصی استفاده بکنید و پیغام شما در مبدأ و مقصد رمزگذاری می‌شود و به هیچ عنوان پیام‌ها در فضاهای ابری ذخیره نمی‌شوند و تنها در مبدأ و مقصد در دسترس خواهند بود. اما بایستی بگوییم احتما لاً ایـن موسسان نمی‌دانند که پیام‌ها در واتس‌اپ به هشت شیوه رمزگذاری می‌شوند.

آنها به کار و امنیت خود اطمینان بالایی دارند و به کسی که بتواند پیام‌های رمزگذاری‌شده را رمزگشایی نماید ۳۰۰ هزار دلار جایزه می‌دهند. آنها می‌گویند سرویس‌دهنده ایـن ترنت شما هر شرکتی که باشد نمی‌تواند به محتوای پیغام شما دسترسی داشته باشد.

تلگرام , حذف اکانت تلگرام , دانلود تلگرام , اکانت تلگرام , کانال تلگرام , اینستاگرام , حذف اکانت تلگرام , دانلود تلگرام , دانلود اینستاگرام

ممکن است برایتان ایـن پرسش پیش آید که فرق پیغام خصوصی با پیام‌های معمولی در چیست؟ آیا پیام‌های معمولی رمزگذاری نمی‌شوند؟ در ابتدا بایستی بدانید در هر صورت رمزگذاری انجام خواهد شد. اما نوع رمزگذاری‌ها مفرق خواهد بود. وقت استفاده از پیغام خصوصیو پیام‌ها از رمزگذاری کاربر به کاربر استفاده می‌کنند اما در حالت معمول رمزگذاری کاربر-سرور و سرور-کاربر استفاده می‌شود. همین طور بایستی بدانید که پیام‌ها از گفت‌وگوهای خصوصی امکان باز‌ارسـال به دیگـر ان را ندارند (فوروارد نمی‌شوند)و همین طور چنانچه پیامی در یک طرف پاک شود در طرف دیگـر پاک خواهد شد.

نگاه کلی به برنامه پیام‌رسان تلگرام
تلگرام یک برنامه پیام‌رسان از طریق ایـن ترنت هست که مثل بقیه برنامه‌های پیام‌رسان عمل می‌کند. در ابتدا شما آن را روی وسائل هوشمند خود نصب و پس شماره تلفن خود را وارد می‌کنید. بلافاصله یک پیغام تایید برای شما ارسـال می‌شود و حساب کاربری خود را فعال می‌کنید. از آن لحظه به بعد می‌توانید با اشخاص دیگـر ی که ایـن برنامه را روی وسائل هوشمند خود دارندو از طریق ایـن ترنت و بدون پرداخت اپراتوری رابطه برقرار بکنید . حال در بعضی از برنامه‌ها امکان برقراری ارتباط صوتی و تصویری اضافه شده هست که در مورد تلگرام بایستی بگوییم هنوز ایـن امکانات در آن وجود ندارد. موسسان تلگرام می‌گویند ما فعلاً تمرکوقت را روی سرعت انتقال پیغام و امنیت آن گذاشته‌ایم و به مرور وقت سرویس‌های دیگـر را در ایـن برنامه فعال می‌کنیم. آنها بسیار به امنیت برنامه خود می‌بالند. اما بعضی برنامه‌های دیگـر مثل واتس‌اپ بسیار ایمن می باشند و امکانات زیادتری در اختیار کاربر قرار می‌دهند یا وایبر ارتباط تصویری را به برنامه خود اضافه کـرده است . مثل همه برنامه‌های پیام‌رسان دیگـر شما می‌توانید گروه بسازید و در گروه‌ها گفت‌وگو بکنید . در ایـن برنامه شما می‌توانید گروه‌هایی با ظرفیت حداکثر ۲۰۰ نفر بسازید که در مقایسه با وایبر ایـن ظرفیت دو مساوی است . شما همین طور در تلگرام می‌توانید به غیر از ارسـال متنو عکس و ویدئو و فایل ارسـال بکنید و ایـن از ویژگی‌های خوب ایـن برنامه به شمار می‌رود. نکته بسیار قابل دقت در ایـن برنامه ایـن هست که به شما اجازه می‌دهد تا فایل‌های در حد حداکثر ۵/۱ گیگابایت را از طریق ایـن برنامه ارسـال بکنید . در ایـن برنامه مثل بقیه برنامه‌های پیام‌رسان موبایلی شما می‌توانید کاربران دیگـر را که نمی‌خواهید با آنان رابطه برقرار بکنید و بلاک بکنید .

بایستی بگوییم تلگرام در ارسـال و دریافت پیغام همـان ‌طور که موسسان آن می‌گویندو بسیار سریع هست و همین سرعت بالا سبب شده هست روز به روز بر تعداد کاربران ایـن برنامه افزوده شود. در کشور خودمان قبل از ایـن که وایبر با اختلالاتی مواجه شود ایـن شبکه پیام‌رسان بسیار مورد استقبال نبود اما وقتی که اختلالاتی در دریافت و ارسـال پیغام در وایبر در یک دوره اتفاق افتادو سایز زیادی از کاربران به استفاده از تلگرام سوق داده شدند و تاکنون کاربران از استفاده از آن رضایت داشته‌اند. اکنون ایـن برنامه ۵۰ میلیون کاربر دارد و خود موسسان می‌گویند هر هفته یک میلیون کاربر به تعداد کاربران ایـن شبکه اجتماعی پیام‌رسان اضافه می‌شود. آنها همین طور می‌گویند روزانه یک میلیارد پیغام از طریق ایـن شبکه پیام‌رسان ارسـال می‌شود.

در ۱۷ فوریه ۲۰۱۵ بنیاد مرزهای الکترونیکـی و که یک ساوقت غیرانتفاعی در آمریکاستو ایـن برنامه را به لحاظ امنیت مورد ارزیابی قرار داده و به آن نمره چهار از هفت داده است . اما بایستی یادآور شویم در ارزیابی امنیت در گفت‌وگوی خصوصیو تلگرام نمره هفت از هفت را از آن خود کـرده است .

ایـن برنامه اکنون به زبان‌های انگلیسیو عربیو آلمانیو اسپانیاییو پرتغالیو ایتالیایی و کره‌ای در دسترس است .

بایستی بدانید کاربران در کشور ما از پرمصرف‌ترین کاربران شبکه‌های اجتماعی موبایلی و پیام‌رسان می باشند و ایـن سایز عظیم کاربران تا قبل از اختلالات وایبر از ایـن شبکه استفاده می‌کردند و حال به تلگرام روی آورده‌اند و مسلماً بخش عمده و قابل توجهی از کاربران ایـن برنامه را به خود اختصاص می‌دهند.

منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *