انجام پایان نامه عمران

در این مطلب سعی میکنیم تا شما دوستان عزیز را با رشته مهندسی عمران بیشتر آشنا کنیم. در ادامه این نوشته به نحوه انجام پایان نامه عمران میپردازیم.

Image result for ‫انجام پایان نامه‬‎

moshaveranemarlik.com

مهندسی عمران     

(به انگلیسی: Civil engineering)‏ رشته‌ای است که هدف آن تربیت نیروهای متخصصی است که بتوانند در پروژه‌های مختلف عمرانی در زمینه‌های ساختمان‌سازی، راه‌سازی، پل‌سازی، برج‌سازی، سازه‌ها و بناهای آبی، جمع‌آوری و دفع فاضلاب و غیره مسئولیت طراحی، محاسبه، اجرا و نظارت بر اجرا را بر عهده گیرند. مهندسی عمران از جمله رشته‌هایی است که بیانگر کاربرد علم در ایجاد سازندگی و عمران است. یعنی هرچیزی که به آبادی یک کشور باز می‌گردد، مانند: سد، فرودگاه، جاده، برج، تونل، دکل‌های مخابراتی، ساختمان‌های مقاوم در برابر زمین‌لرزه، سیل و آتش و نیروگاههای برق و مصالح سبک، ارزان و با کیفیت مناسب برای ساخت و ساز، در حیطه کار مهندس عمران قرار می‌گیرد. برای آغاز تمامی پروژه‌های عمرانی به یک مهندس کارآمد عمران نیاز داریم تا علاوه بر رعایت جنبه‌های فنی و اجرایی، اقتصادی نیز عمل کند. چون اقتصادی بودن یک اصل در مهندسی عمران است.

مهندسی عمران چیست؟
مهندسی عمران طراحی و ساخت  کار های عمومی مانند سدها، پل ها و دیگر پروژه های زیربنایی بزرگ است. این رشته یکی از قدیمی ترین شاخه های مهندسی است که قدمت آن به زمانی که مردم برای اولین بار آغاز به اسکان دائمی و شروع  به شکل دادن به محیط با توجه به نیازهای خود  شدند ،برمی گردد.پایان نامه , انجام پایان نامه کارشناسی , انجام پایان نامه ارشد , انجام پایان نامه کارشناسی ارشد , مشاوران مارلیک , انجام پایان نامه مدیریت
مهندسان اولیه دیوارها ، جاده ها، پل ها، سدها  ؛  حفر حلقه چاه، کانال های آبیاری و سنگر را می ساختند.

وقتی که گروه های بزرگتر مردم شروع به زندگی کردن  در کنار یکدیگر در شهرها و شهرستانها کردند، این جمعیت به  منابع مکفی آب تمیز، وسیله ای برای دفع ضایعات، شبکه ای از خیابان ها و جاده های تجارت ، و یک راه برای دفاع از خود در برابر همسایگان متخاصم نیاز داشت.
پروژه های مهندسی عمران باستان شامل جاده امپراتوری روم، دیوار بزرگ چین، خانه های صخره در مسا ورده و خرابه تولیدی صنعتی مایان فولاد در کوپن Copan، Palenque و تیکال هستند.

بسیاری از تمدن های اولیه ،آثار تاریخی را برای اهدا به  حاکمان و یا خدایان خود می ساختند.  این آثارممکن است تپه ساده و یا دستاوردهای واقعا قابل توجه، مانند اهرام جیزه و استون هنج، که توسط جوامع صنعتی مرموز باقی مانده است می بودند. نام  های از مهندسانی که این شگفتی  ها را طراحی کرده اند در دوران باستان از بین رفت.
امروزه، مردم به احتمال زیاد به یاد دارند نام پروژه هایمهندسی عمران بزرگ را بیشتر  از نام مهندسینی که آنها را طراحی و  ساخته اند به یاد دارند. این خدمات عبارتند از پل بروکلین (طراحی شده توسط جان روبلینگ اوت و پسر واشنگتن روبلینگ)، سد هوور (جان ال وحشی)، کانال پاناما (جان فرانک استیونز) و پل گلدن گیت (جوزف اشتراوس و چارلز الیس). یک استثنای قابل توجه برج ایفل است، که از گوستاو ایفل، مهندس عمران فرانسوی که شرکت او آن را ساخته است .
یک مهندس عمران چه کاری انجام می دهد؟
مهندسین عمران “طراحی، ساخت، نظارت، اجرا و حفظ پروژه های ساختمانی بزرگ و سیستم ها، از جمله جاده ها، ساختمان ها، فرودگاه ها، تونل ها، سدها، پل ها، و سیستم های تامین آب و فاضلاب درمان بر عهده دارند،” با توجه به U.S. Bureau of Labor Statistics (BLS).
این مهندسین نیز ممکن است فعالیت های آماده سازی سایت، مانند حفاری، حرکت زمین و درجه بندی برای پروژه های ساختمانی بزرگ را اداره کنند. علاوه بر این، مهندسین عمران ممکن است هدایت یا تدوین مشخصات برای تست های مخرب و یا غیر مخرب عملکرد، قابلیت اطمینان و دوام طولانی مدت مواد و سازه ها را بر عهده داشته باشند.
برخی از پروژه های مهندسی عمران اخیر و کنونی قابل توجه به عبارت زیر است:
• گروهی از محققان از دانشگاه جانز هاپکینز آزمایش های خوبی در رابطه با  اینکه چگونه ساختمان ها ی ساخته شده از فولاد سرد می توانندزلزله را تحمل کنند،انجام داده اند.
• مهندسین در دانشگاه مریلند در حال کار بر پل های هوشمندی هستند که بتوانند هشدار زمانی  را که آنها در معرض خطر سقوط هستند ، ارسال کنند.
• در لس آنجلس، مهندسین عمران که از مهارت در نظارت ساختاری هستند  به مرمتگران هنر برای حفظ بنای تاریخی  برج وات کمک می کنند.
مهندس عمران په چیز هایی باید بداند؟
مهندسین عمران امروزی نیاز در درک عمیق از فیزیک، ریاضیات، زمین شناسی و آب شناسی دارند. آنها همچنین باید از خواص طیف گسترده ای از مواد ساخت و ساز، مانند بتن و سازه های فولادی، و انواع و قابلیت های ساخت و ساز ماشین آلات آگاه باشند.

با این دانش، مهندسان می توانند ساختارهای که با الزامات مورد نیاز برای هزینه، امنیت، قابلیت اطمینان، دوام و بهره وری انرژی همخوانی دارند، طراحی کنند. مهندسین عمران نیاز به دانش از مهندسی سازه و مکانیک نیز دارند.
این مهندسان می تواند تقریبا در هر مرحله از پروژه ساخت و ساز که می تواند شامل انتخاب سایت، تدوین مشخصات برای فرآیندها و مواد، بررسی پیشنهادات پیمانکاران فرعی، حصول اطمینان از انطباق با کدهای ساختمان و نظارت بر تمام مراحل ساخت و ساز از درجه بندی و زمین در حال ساخت و الی آخر درگیر شوند.
تعداد مهندسین عمرانی که به کمک کامپیوتر طراحی (CAD) می کنند رو به فزونی است؛ بنابراین، مهارت با کامپیوتر ضروری است. علاوه بر سرعت بخشیدن به روند تهیه پیش نویس برای پروژه های مهندسی عمران، سیستم های CAD تغییر طرح و تولید نقشه های کار برای خدمه ساخت و ساز را تسهیل می کنند . یک لیست جامع از مهارت ها و توانایی های لازم برای مهندسین عمران را می توان در MyMajors.com یافت. انجام پایان نامه مهندسی عمران آخرین مرحله در اخذ مدرک کارشناسی ارشد و دکتری در مهندسی عمران است.
حقوق و دستمزد شغل مهندسی عمران 
سازمان BLS   می گوید، “مهندس عمران به طور کلی در داخل دفاتر کار می کنند. با این حال، بسیاری از آنها وقت خود را در سایت های ساخت و ساز طوری که آنها بتوانند عملیات نظارت و یا حل مشکلات در محل را انجام دهند ،می گذرانند.” مهندسین عمران برای پیمانکاران ساختمانی بزرگ و یا به عنوان مشاور دربخش خصوصی مشغول به کار هستند. نهادهای دولتی شامل بخش های حمل و نقل دولت و ارتش نیز مهندسین عمران را استخدام می کنند.
اکثر مشاغل مهندسی عمران نیاز به حداقل مدرک لیسانس در رشته مهندسی دارند. بسیاری از کارفرمایان، به ویژه کسانی که به ارائه خدمات مشاوره مهندسی، همچنین گواهینامه دولت به عنوان یک مهندس حرفه ای نیاز دارند. علاوه بر این، بسیاری از کارفرمایان نیاز به گواهینامه از انجمن مهندسان عمران آمریکا (ASCE) دارند. مدرک کارشناسی ارشد که اغلب برای ترفیع به سمت مدیریت ، و ادامه تحصیل آموزش مداوم ،همگام بودن با پیشرفت تکنولوژی، تجهیزات، سخت افزار کامپیوتر و نرم افزار، کد های ساختمانی، و سایر مقررات دولتی مورد نیاز است.
با توجه به Salary.com، در ژوئیه سال ۲۰۱۴، محدوده حقوق و دستمزد برای یک مهندس عمران تازه فارغ التحصیل با مدرک کارشناسی ۵۵۵۷۰ $ به ۷۳۹۰۸ $ می باشد. محدوده یک مهندس در سطح میانی با مدرک کارشناسی ارشد و پنج تا ۱۰ سال تجربه ۷۴،۰۰۷ $ به ۱۰۸،۶۴۰ $، و محدوده برای یک مهندس ارشد با مدرک کارشناسی ارشد یا دکتری و بیش از ۱۵ سال تجربه است ۹۷،۴۳۴ $ به ۱۳۸،۲۹۶ $ می باشد. بسیاری از مهندسین مجرب با مدارک تحصیلی به  سمت مدیریت ارتقاء و یا  برای درامد بیستر شروع  به تاسیس کسب و کار خود می زنند.
آینده مهندسی عمران
استخدام مهندسین عمران با توجه به BLS به رشد ۲۰ درصد تا سال  ۲۰۲۲  پیش بینی شده است ، سریع تر از میانگین برای همه مشاغل،. اداره آمار کار گفت: “همانطور که زیر ساختها در حال کهنه شدن هستند، مهندسین عمران برای مدیریت پروژه های بازسازی پل ها، تعمیر جاده و ارتقاء خاکریزها و سد ها مورد نیاز خواهند بود “. باید فرصت های زیادی برای متقاضیان واجد شرایط، به ویژه کسانی که از آخرین تحولات در تکنولوژی و مقررات آگاه هستند وجود داشته باشد. داشتن نمرات خوب از یک موسسه امتیاز بالایی برای کارجو یان  در بازار رقابتی امروز است.

برای اینکه مهندس عمران خوبی باشید مهارت در انجام پایان نامه مهندسی عمران در این راه کمک شایانی به شما می کند. در انجام پایان نامه عمران می توانید از مشاوره ما نیز در تمامی مراحل بهره ببرید.

وظایف یک مهندس عمران

محاسبه و اجرای سازه‌های مختلف مانند ساختمانها (اعم از مسکونی، اداری و صنعتی با سیستم‌های سازه‌ای مختلف مانند آجری، بتنی و فولادی، و نیز طرح و اجرای سدها، پلها، حفر تونلها، راهها و سازه‌های آبی و زیر زمینی به طوری که در شرایط معمولی پایدار و در مواقع بحرانی (مانند زلزله) آسیب پذیری آن به حدی باشد که در ارائه خدمات از پیش تعیین شده دچار نقصان نگردد. به عبارت ساده تر مهندس عمران در هنگام طراحی هر سازه سعی در ایجاد تعادل میان سه عامل ایمنی، زیبایی و مقرون بصرفه بودن را دارد.

گرایش‌های تحصیلی در مقطع کارشناسی در ایران

در تمامی گرایش های مهندسی عمران مشاوران مارلیک تیم کارشناسان نخبه را گرد آورده تا با مشاوره تخصصی بهترین نتایج را در انجام پایان نامه عمران برای شما به ارمغان آورند. در این راه از مشاوره ما بهره ببرید و نتایج مناسبی را به دست اورید.

در ایران این رشته در سطح کارشناسی (لیسانس) دارای سه گرایش عمران-عمران، عمران-نقشه‌برداری و عمران-آب می‌باشد.

عمران – عمران

این رشته که در مقطع کارشناسی ارائه می‌شود، قبلاً به مهندسی راه و ساختمان موسوم بوده و به منظور تربیت کارشناسانی با مهارت طراحی، محاسبه و اجرای پروژه‌های ساختمانی، صنعتی، راه‌سازی و تأسیسات آبی و نظارت بر حسن اجرای طرحهای عمرانی در زمینه‌های فوق به وجود آمده‌است. همچنین همکاری با مهندسان مشاور در زمینه‌های یاد شده از وظائف آنان می‌باشد.

مانند سایر رشته‌های مهندسی، این رشته دارای ۲۳ واحد عمومی است. همچنین دانشجویان این رشته باید تعداد ۲۵ واحد را به عنوان واحدهای پایه بگذرانند. علاوه بر این واحدها،۹۵ واحد اختصاصی که دروسی از جمله کارآموزی و پروژه‌های: سازه‌های فولادی، سازه‌های بتنی و راه‌سازی نیز جزو دروس این دانشجویان می‌باشد.

با توجه به سیاستهای عمرانی و سرمایه‌گذاریهای دولت برای احداث مسکن، راه، انواع: پل، سد، نیروگاه (عمدتاً هسته‌ای، حرارتی و آبی) رفع نیازهای عمرانی در زمینه ایجاد تأسیسات آبی جهت تامین آب آشامیدنی شهرها و روستاها و همچنین بازسازی مناطق جنگ‌زده، اهمیت این رشته مشخص می‌شود.

فارغ‌التحصیلان این رشته می‌توانند در وزارتخانه‌ها (نظیر وزارتخانه‌های راه و ترابری، مسکن و شهرسازی و نیرو) و شرکتهای دولتی و خصوصی و مهندسان مشاور، به امور طراحی، محاسبه و اجرا بپردازند.

در شرایط حاضر، فارغ‌التحصیلان این رشته می‌توانند در دوره‌های مختلف کارشناسی ارشد در داخل کشور ادامه تحصیل دهند (گرایش‌های این مقطع در ذیل مقاله آمده‌است).
دارا بودن دانش قوی ریاضی و فیزیک و توانایی جسمانی از ضروریات این رشته‌است. حدود ۱۰ درصد از دروس این دوره عملی است و از دروس تخصصی آن می‌توان موارد ذیل را نام برد:

 • استاتیک
 • مقاومت مصالح
 • طراحی سازه‌های فولادی و بتنی
 • مهندسی پی
 • مکانیک خاک
 • مکانیک سیالات
 • هیدرولیک
 • هیدرولوژی
 • تحلیل سازه‌ها
 • راه‌سازی
 • مهندسی آب و فاضلاب
 • زلزله
 • بارگذاری سازه‌ها

عمران – سازه

گرایش سازه از رشتهٔ مهندسی عمران به بررسی و محاسبهٔ سازه‌ها مربوط می‌شود و برای پرورش مهندسان طراح، محاسبه گر در اجرای پروژه‌های سازه‌ای در هر بخش از کارهای عمرانی است. در سالهای اخیر، گرایش سازه یکی از گرایشهای پرطرفدار در کنکور کارشناسی ارشد مهندسی عمران بوده‌است.

 

منبع

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *