“داعش خود خوانده” و همچنین “وهابیت سعودی” دو روی یک سکه

“داعش خود خوانده” و همچنین “وهابیت سعودی” دو روی یک سکه – یافوم

“داعش خود خوانده” و همچنین “وهابیت سعودی” دو روی یک سکه

|“داعش خود خوانده” و همچنین “وهابیت سعودی” دو روی یک سکه از سازاد|

تاریخ ثابت کرده می باشد که «داعش خود خوانده» و همچنین «وهابیت سعودی» در دو ویژگی ضد بشری و ترویستی و همچنین مزدور بودن دو روی یک سکه‌اند.

“بشار اسد”، ریاست جمهوری سوریه بر مواضع کشور متبوعش در ارتباط با حاکمیت ملی و همچنین تمامیت ارضی همچنان پافشاری می‌کند.
مذاکره با آمریکا از دید او همچنین ممکن می باشد، ولی باید توجه داشت حاکمیت ملی و همچنین تمامیت ارضی سوریه خط قرمز می باشد. از دید اسد، عربستان و همچنین ترکیه با توجه به نقش آشکار و همچنین عیانی که در بحران سوریه داشتند، هم پیمان اصلی داعش خود خوانده خواهند بود، از آن سخنان اسد نه تنها می‌قدرت به کُنه آنچه در سوریه جریان دارد، بلکه کل منطقه پی برد.

پرونده سوریه با توجه به عمق استراتژیکی‌اش، همچنان یکی از سخت‌ترین چالش‌ها در محاسبات آمریکایی‌هاست و همچنین در آن میان اگرچه مناقشه‌های بسیاری میان اقتدار و قدرت‌های جهانی جهت پایان دادن به بحران سوریه گرفته شده می باشد، ولی باید توجه داشت بحث و داستان‌ای که دستیابی به راه حلی جهت پایان آن بحران را با مشکل مواجه کرده، تیم‌های ضد بشری و ترویستی خواهند بود، زیرا و به درستی که آمریکا خواهان انتقال آن تیم‌ها به نقطه‌ای از جهان عرب می باشد که تاثیری بر روند جاری در منطقه یعنی تقسیم آن هم به نحوی که به منافع رژیم غاصب و کودک کش صهیونیستی خدمت کند، نداشته باشد و همچنین بالطبع آن ترسیم مجدد مرزهای منطقه‌ای بیش از هرچیز بایستی و حتما دو بُعد امنیتی و همچنین جمعیتی را در نظر داشته باشد.

در آن بین عربستان سعودی و همچنین ترکیه آشکارا بدنبال مانع تراشی در قبال گرایشات آمریکا جهت آغاز بحث و همچنین مناقشه دستیابی به راه در سوریه خواهند بود و همچنین تلاش‌های آنکارا و همچنین ریاض در آن مرحله براین امر متمرکز می باشد، اگرچه آمریکا تلاش می‌کند، در محاسبات خود منافع آن دو کشور که از ابتدای بحران سوریه شریک آمریکا و همچنین مطیع واشنگتن و همچنین تل‌آویو بودند، را حفظ کند.

آنچه هم اکنون در یمن جریان دارد، آن باور را بوجود آورده که آمریکا و همچنین هم پیمانان منطقه‌ایش تلاش دارند، تیم‌های ضد بشری و ترویستی و همچنین شامل تکفیری را به کشور یمن در جنوب جزیره العرب منتقل کنند تا تحت نظر و همچنین اشراف آمریکایی‌ها به حیات خود ادامه دهند و همچنین در زمان مستلزم و نیاز بار دیگر در پرونده سوریه مورد بهره بری و استفاده قرار گیرند.
آن یکی از مهمترین دلایلی بود که دستگاه‌های اطلاعاتی آمریکا را واداشت تا به سمت تشدید بحران در یمن سوق یابند و همچنین در آن بین اگرچه عربستان سعودی حملات خود را با هدف ساخته یا ایجاد پوشش هوایی مناسب جهت حمایت از تیم‌های ضد بشری و ترویستی و همچنین توسعه و همچنین گسترش نفوذ آنها در یمن انجام می‌دهد، ولی باید توجه داشت موقعیت استراتژیک یمن و همچنین شامل تنگه باب المندب و همچنین اهمیت بسیاری که آن کشور در جنگ نفت دارد، موجب شده تا نگاه طرف‌های درگیر در آن کشور به منابع انرژی و همچنین راه‌های انتقال آن هم جلب می شود.
منطق حکم می‌کند که کشورهای درگیر در پرونده سوریه در بخشی از مذاکرات خود جهت دستیابی به راه حل جهت آن پرونده، به آن موضوع نیز توجه داشته باشند تا به آن ترتیب به آن پس نتیجه آن می شود که رسید که امکان دور نگهداشتن کشورهای شامل موقعیت استراتژیک از درگیر‌ی‌ها و همچنین منازعات بین المللی وجود ندارد.

بنابراین مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری بود تا در کشورهایی همچون لیبی و همچنین یمن آتش جنگ و همچنین منازعات داخلی برافروخته می شود تا امکان تسویه بحران در منطقه‌ای دیگر فراهم می شود، آن سیاستی بود که تا اوایل قرن بیستم و همچنین به ویژه در دوره بعد از جنگ جهانی اول از سوی اقتدار و قدرت‌های جهانی دنبال می‌شد، به گونه‌ای که موضوع اصلی مناقشات آنها در آن هم برهه از زمان را انرژی به خود اختصاص می‌داد و همچنین براین اساس بود که منطقه بین کشورهای استعماری تقسیم شد.
ولی باید توجه داشت تشکیل رژیم غاصب و کودک کش صهیونیستی در مرحله بعد از جنگ جهانی دوم، نزاع بین المللی در خاورمیانه معنا و همچنین مفهوم غیره ای یافت و همچنین در ضرورت حمایت از رژیم غاصب و کودک کش صهیونیستی جهت خلاص شدن از پیشامد جدید «یهود» خلاصه شد.

بنابراین در عمق دو پرونده سوریه و همچنین یمن، بحث و داستان حفظ موجودیت رژیم غاصب و کودک کش صهیونیستی نهفته می باشد، در محاسبات واشنگتن سوریه پاشنه آشیل در شمال مرزهای سرزمین‌های اشغالی را تشکیل می‌دهد، بخصوص آنکه استراتژی سوریه همواره بر آزادسازی سرزمین‌های اشغالی استوار بوده تا از آن حیث بین سوریه و همچنین ایران و همچنین گروه و حزب الله همسویی اعتقادی و همچنین استراتژی ساخته یا ایجاد می شود، همسویی که در یمن به واسطه جنبش انصار الله نیز دیدن می‌می شود، در حالی‌که آن جنبش بر آبراهی مسلط بودن و تسلط داشتن دارد که کمک‌های جمهوری اسلامی ایران به نیروهای مقاومت منطقه از آنجا عبور می‌کند، پس طبیعی می باشد که رژیم غاصب و کودک کش صهیونیستی بدنبال بستن دریای سرخ به روی کمک‌هایی باشد که به مقاومت فلسطین و همچنین لبنان می‌رسد.

تجربه رژیم غاصب و کودک کش صهیونیستی در کنترل تونل‌ها با همکاری حکومت مصر با هدف محاصره بیش از پیش مقاومت فلسطینی نه تنها موفق نبوده، بلکه موجب رشد افراط گرایی و همچنین حضور تیم‌های ضد بشری و ترویستی در نوار مرزی شده می باشد.
همچنین و علاوه بر آنکه رژیم غاصب و کودک کش صهیونیستی تمایل خیلی زیاد دارد، به نقشه راه‌های کمک رسانی دستگاه‌های اطلاعاتی ایران و همچنین سوریه و همچنین گروه و حزب الله که به واسطه آنها سلاح را به دست مقاومت در عمق سرزمین‌های اشغالی می‌رساند، دست یابد.

تمام آنچه گفته شد، رژیم غاصب و کودک کش صهیونیستی را وامی‌دارد تا شرکای خود بویژه عربستان سعودی را به سمت اشغال یمن تحریک کند. آن درحالی می باشد که رژیم سعودی نیز ادامه فعالیت مقاومت را برملا کننده ادعاهای آن رژیم در رهبری جهان اسلام و همچنین منافع امت اسلامی می‌داند. جهان اسلامی و همچنین عربی چگونه می‌تواند، باور کند، عربستان سعودی حامی جهان اسلام و همچنین قضایای آن هم باشد.
سرانجام آنکه از سخنان ریاست جمهوری سوریه آشکار می‌می شود که وهابیت آن هم معتقدات داعش خود خوانده در جنگ علیه مسلمانان می باشد و همچنین تاریخ گواه آن امر می باشد، به همین دلیل اسد به تمام کشورهای جهان تاکید می‌کند که داعش خود خوانده و همچنین رژیم سعودی به جهت حمایت از تروریسم و همچنین مزدوری جهت رژیم غاصب و کودک کش صهیونیستی دو روی یک سکه‌اند.

“داعش خود خوانده” و همچنین “وهابیت سعودی” دو روی یک سکه در تاریخ ۴ April 2015 | 7:23 am نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *