در صورتی که مقاومت لبنان نبود …

در صورتی که مقاومت لبنان نبود … – یافوم

در صورتی که مقاومت لبنان نبود …

|در صورتی که مقاومت لبنان نبود … از سازاد|

در سایه حملات گسترده تکفیری و همچنین ضد بشری و ترویستی در منطقه، در صورتی که مقاومت لبنان نبود، اکنون آن کشور چه وضعیتی داشت؟ آن سؤال با توجه به خبرهایی که آن روزها از جنایتهای تکفیریها علیه شهروندان و مردم شهر در کشورهای متنوع و گوناگون و مختلف منطقه به گوش می‌رسد، خیلی زیاد بدیهی به نظر می آید. در صورتی که آن ‌تیم‌های تکفیری می‌توانستند وارد روستاها و همچنین شهرهای […]

در سایه حملات گسترده تکفیری و همچنین ضد بشری و ترویستی در منطقه، در صورتی که مقاومت لبنان نبود، اکنون آن کشور چه وضعیتی داشت؟ آن سؤال با توجه به خبرهایی که آن روزها از جنایتهای تکفیریها علیه شهروندان و مردم شهر در کشورهای متنوع و گوناگون و مختلف منطقه به گوش می‌رسد، خیلی زیاد بدیهی به نظر می آید.

در صورتی که آن ‌تیم‌های تکفیری می‌توانستند وارد روستاها و همچنین شهرهای لبنان شوند، اکنون اوضاع لبنان چگونه بود، و همچنین آن کشور که ۱۸ طایفه با تفکرات و همچنین اعتقادات متنوع و گوناگون و مختلف در آن هم زندگی می‌کنند، با چه سرنوشتی روبرو می شد؟ تفکرات و همچنین عقایدی که هیچکدام از آنها مورد قبول تکفیریها و همچنین تروریستها نیست.
به عنوان مثال، در صورتی که داعش خود خوانده یا جبهه النصره می‌توانسته بود به روستاهای بقاع یا عکار و همچنین مناطقی که مسیحیان، اهل سنت، شیعیان و همچنین یا دروزی ها در آنجا زندگی می‌کنند، وارد می شود، اکنون آن منطقه ها و مناطق چه وضعیتی داشتند؟
آیا اقدامات تیم‌های ضد بشری و ترویستی در صورت رسیدن به منطقه “راشیا” در بقاع لبنان که اکثریت ساکنین آن هم دروزی خواهند بود، با جنایات جبهه النصره در شهرستان “قلب اللوزه” در حومه حلب سوریه متغایر و متفاوت خواهد بود؟ فرض کنیم که در صورتی که داعش خود خوانده یا النصره یا دیگر تیم‌های ضد بشری و ترویستی به روستاهای مسیحی نشین مانند “رأس بعلبک” یا “قاع” و همچنین یا حتی شهرستان “زحله” برسند، آیا اقدامات آنان با کارهایی که در شهرستان تاریخی و همچنین مسیحی نشین معلولا در سوریه انجام دادند، متغایر و متفاوت خواهد بود؟ یا آنکه در صورتی که بعضی از منطقه ها و مناطق لبنان را تحت کنترل درآورند، اقدامات شنیع خود را که در حق ایزدی‌ها در سنجار و همچنین دیگر منطقه ها و مناطق انجام دادند، تکرار نخواهند کرد؟ چه کسی مانع از آن هم خواهد شد که زنان طوایف متنوع و گوناگون و مختلف لبنانی را به بردگی نگیرند؟
خبرهایی در مورد دلیل فاجعه جدید “قلب اللوزه” نشر یافته شده شده می باشد. گفته می می شود که تروریستها خواستند اطمینان یابند که دروزی ها مسلمان خواهند بود یا خیر، به همین دلیل بعضی از دخترک های جوان و ازدواج نکرده آنان را با خود جهت ازدواج بردند، ولی هنگام و زمانی که که با مخالفت اهالی مواجه شدند، آن هم فاجعه روی داد و همچنین حدود ۳۰ تن از دروزی های حلب شهید شدند.
سؤال مهم اینجا می باشد که چه کسی مانع از فساد آن تیم ها در لبنان خواهد شد، و همچنین از شهروندان و مردم شهر و همچنین طوایف متنوع و گوناگون و مختلف و همچنین سرزمین و همچنین اماکن زیارتی و همچنین مقدس و همچنین تاریخی و همچنین دینی و همچنین باستانی حمایت می کند؟ چه کسی از تاریخ اسلامی و همچنین مسیحی لبنان پاسداری می کند؟
آیا سیاستمداران از همه آن موارد حمایت می کنند؟ آیا جبهه النصره و همچنین یا داعش خود خوانده به کسی در لبنان یا دنیا تعهد داده‌اند، اتفاقاتی که در سوریه، عراق، لیبی و همچنین تونس و همچنین دیگر کشورها افتاد، جهت آنان روی نخواهد داد؟ آیا عهد و همچنین پیمان آن تیم ها قابل اعتماد می باشد؟ آنهایی که حتی یکدیگر را می‌کشند .. جنایتهایی که علیه عشایر عراقی و همچنین سوری و همچنین بعضی قبایل کرد از سوی آن تیم‌های ضد بشری و ترویستی روی داد، همگی حاکی از پایبند نبودن آنان به اینگونه پیمانها می باشد.
از نظر تیم‌های تکفیری، انسانها به دو دسته تقسیم می شوند، یکی کفار (همه افرادی که با آن تیم ها مخالفت کنند) و همچنین غیره ای مسلمانان (پیروان تکفیری ها). بنابراین حتی در صورتی که کسی مسلمان باشد، در صورتیکه طبق معیارهای آن گروهها نباشد، کافر می باشد.
“سید قطب” مرجع علمی اول تیم های تکفیری مانند جبهه النصره و همچنین داعش خود خوانده در یکی از کتابهای خود به صراحت مسلمانان بسیاری از کشورها را تکفیر کرده و همچنین نوشته می باشد، در صورتی که در یک جامعه شریعت اسلامی اجرا نشود، نمی قدرت آن هم را یک جامعه اسلامی نامید، حتی در صورتی که شهروندان و مردم شهر آن هم نماز بخوانند، روزه بگیرند و همچنین حج بروند.
آن تیم‌های ضد بشری و ترویستی، مخالف همزیستی پیروان ادیان متنوع و گوناگون و مختلف خواهند بود زیرا طبق نظریات علمای خود، دیگران را کافر و همچنین ملحد می دانند.
با توجه به آن خطر که کل بشریت را تهدید می کند، اکنون می قدرت اهمیت وجود مقاومت در لبنان را درک کرد. حضور مقاومت در لبنان مانع از رسیدن تروریسم تکفیری به بیروت شد.

 

در صورتی که مقاومت لبنان نبود … در تاریخ ۱۷ June 2015 | 1:15 pm نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *