انتقال سفارت آمریکا به قدس

انتقال سفارت آمریکا به قدس

636223490200423776

رئیس جمهور آمریکا ظاهرا از مواضع خود درباره شهرک‌سازی رژیم صهیونیستی و انتقال سفارت عقب نشینی کرده است.

دونالد ترامپ در مصاحبه با روزنامه اسرائیل هیوم گفته است شهرک‌سازی‌های اسرائیل برای فرایند صلح غیرسازنده هستند.

وی که پیش از این مواضعی در حمایت از شهرک سازی رژیم صهیونیستی اتخاذ کرده بود افزود: از اسرائیل می‌خواهم در فرایند صلح معقول عمل کند. صلح سرانجام بعد از این همه سال اتفاق خواهد افتاد. ممکن است حتی امکان صلحی بزرگتر از اسرائیل و فلسطین وجود داشته باشد. من از هر دو طرف می‌خواهم که عقلانی رفتار کنند.

ترامپ همچنین گفت: من کسی نیستم که فکر کند پیشبرد شهرک‌سازی برای صلح مناسب است. اما ما در حال بررسی چند گزینه هستیم.

رئیس جمهور آمریکا در ادامه درباره موضوع جنجالی دیگری نیز اظهار نظر و تصریح کرد: در حال فکر درباره انتقال سفارت از تل‌آویو به بیت‌المقدس هستم. تصمیم آسانی نیست. سالهای سال درباره این موضوع بحث شده است. هیچ کسی نمی‌خواهد این تصمیم را بگیرد و من هم در حال فکر کردن به آن هستم به صورت جدی هستم.

دولت پیشین آمریکا دو هفته مانده به پایان دوران ریاست‌جمهوری «باراک اوباما»، به «سامانتا پاور» نماینده وقت این کشور در سازمان ملل متحد، اجازه داد تا از وتوی پیش‌نویس قطعنامه محکومیت احداث واحدهای مسکونی خودداری کند. این اقدام باعث شد زمینه تصویب قطعنامه شورای امنیت فراهم شود.

دونالد ترامپ در روز صدور این قطعنامه، از عملکرد دولت اوباما به شدت انتقاد کرد و در صفحه توییتر خود نوشت که به زودی روند امور در سازمان ملل متحد دگرگون خواهد شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *